Vēstniecībā Hāgā tiek atzīmēta Latvijas valsts simtgade

17.11.2018. 19:59
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai, 2018. gada 17. novembrī Latvijas vēstniecībā Nīderlandē notika valsts svētku sarīkojums diasporai. Uzrunājot klātesošos, vēstniece Ilze Rūse uzsvēra: “Būt latvieši varam gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Ikdienā Jūs katrs esiet arī Latvijas vēstneši, veidojot Latvijas atpazīstamību, dodot profesionālu ieguldījumu, saglabājot saikni ar Latviju. Mēs vēstniecībā esam gandarīti, ka varam šo saikni stiprināt.“.

Pasākuma laikā vēstniece I. Rūse pasniedza Ministru prezidenta Māra Kučinska Pateicības rakstus latviešu jauktajiem koriem Nīderlandē “Ziemeļjūra” un “LVkorisNL” par koru pastāvīgo atbalstu latvisko tradīciju saglabāšanā un dalību Latvijas simtgades Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos. Vēstniece ar gandarījumu akcentēja koru vadītāju – Annas Fogelmanes un Gunitas Kronbergas – ieguldījumu latviskās identitātes stiprināšanā un latviešu tradīciju godināšanā.

Atsaucoties vēstniecības aicinājumam Nīderlandē esošajiem kolektīviem un individuālajiem izpildītājiem iesaistīties valsts simtgades pasākuma organizēšanā, klātesošos ar priekšnesumiem iepriecināja abi jauktie kori Nīderlandē, latviešu bērnu skolas “Diegabiksis” audzēkņi, Māras Brahmanes audzēkne Lenie Derx, mūzikas studente Valērija Satibaldijeva un latviešu bērnu folkloras kopa “Stārķīši”. Ar īpašu saviļņojumu kopīgi tika izpildīta Imanta Kalniņa un Viktora Kalniņa dziesma “Apliecinājums”.

Simtgades pasākumā ar īpašu gandarījumu tika prezentēts Irenes Āhlers dāvinātais Latvijas Valsts karogs, kurš nodots no paaudzes paaudzē jau vairāk nekā 90 gadu garumā. Valsts svētku pasākuma apmeklētāji aktīvi atsaucās aicinājumam ierakstīt vēstniecības viesu grāmatā savu novēlējumu Latvijai. Svinīgo pasākumu apmeklēja gandrīz divi simti viesu no visas Nīderlandes.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā