Hāgā notika publiskā diskusija "Eiropas drošība: Vai ģeogrāfijai ir nozīme?"

05.11.2018. 17:22
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 5. novembrī Leidenes Universitātes Pārvaldes un Globālo jautājumu (Governance and Global Affairs) fakultātē Hāgā, Nīderlandē notika Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecību Nīderlandē rīkotā publiskā diskusija "Eiropas drošība: Vai ģeogrāfijai ir nozīme?".

Diskusiju vadīja prestižā Hāgas Stratēģisko pētījumu centra dibinātājs un universitātes profesors Robs de Vaiks (Rob de Wijk), un tajā piedalījās eksperti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Diskusijā tika apskatīti izaicinājumi Eiropas drošībai, sākot ar konvencionālajiem riskiem un beidzot ar hibrīdkonfliktu draudiem, kā arī iespējamie to novēršanas scenāriji. Eksperti sniedza savu skatījumu par Baltijas valstu reģiona redzējumu uz aktuālajiem drošības izaicinājumiem.

Latvijas pastāvīgais pārstāvis Eiropas Savienības Politikas un drošības komitejā V.E. vēstnieks Andžejs Viļumsons uzsvēra Latvijas ārpolitikas prioritātes drošības jomā, uzsverot sadarbību ar Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm. Kā nozīmīgs politisks virziens tika izcelta sadarbība ar ES Austrumu Partnerības valstīm. Vēstnieks iezīmēja pēdējo gadu būtiskākos notikumus ES, kas ievērojami uzlabo sadarbību Eiropā drošības jomā – PESCO (Pastāvīgā strukturētā sadarbība) un Eiropas aizsardzības fonda izveidošanu, kā arī regulāru ES un NATO sadarbību.

Latviju diskusijā pārstāvēja Latvijas pastāvīgais pārstāvis Eiropas Savienības Politikas un drošības komitejā V.E. vēstnieks Andžejs Viļumsons, Lietuvu – Starptautiskās aizsardzības un drošības centra Tallinā pētnieks un studiju departamenta vadītājs Tomas Jermalavičius un Igauniju – Igaunijas ārlietu ministra vietnieks Paul Teesalu.

Pasākums Hāgā ir viena no norisēm publiskās diplomātijas programmā Latvijas valsts simtgadei, ko koordinē Ārlietu ministrija.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā