Austrumu kaimiņu filmu festivāla (Eastern Neighbours Film Festival) ietvaros Hāgā tiks demonstrētas divas Latvijas filmas

17.10.2018. 16:51
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

No 7. līdz 11 novembrim Hāgas Filmu namā (Filmhuis Den Haag) norisināsies desmitais “Austrumu kaimiņu filmu festivāls” (Eastern Neighbours Film Festival). Festivāla laikā tiks demonstrēta Madaras Dišleres filma “Paradīze ‘89”, kā arī Lailas Pakalniņas īsfilma “Sapnis”.

Filma “Paradīze '89” ir balstīta uz M. Dišleres bērnības atmiņām, kas padara šos notikumus vēl spilgtākus un patiesākus. “Tas ir laiks, kad Latvija kā neatkarīga valsts bija tikai vēl sapnis un katrā no mums bija mazi sapņi par to, kāda būs atkal brīvā Latvija. Šajos vairāk nekā divdesmit gados ir izaugusi jauna paaudze, un ne tikai - arī mēs paši esam gājuši līdzi laikam, auguši un attīstījušies,” norāda Madara Dišlere.

Filma stāsta par māsiņu, deviņgadīgās Paulas un septiņgadīgās Lauras, vasaras brīvlaiku 1989. gada augustā, kad meitenes ierodas mazpilsētā ciemos pie māsīcām un kur meitenes izbauda brīvību, iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām. Pēc telefona sarunas ar māti Paulai rodas sajūta, ka viņas vecāki šķiras. Paula ir apjukusi, spriedzi kāpina televīzijas ziņas par asiņainiem notikumiem, un meiteņu attiecības kļūst saspīlētas, mijoties bailēm par tuvojošos karu un nespējai emocionāli tikt galā ar pieaugušo dzīvi.

“Paradīze’89” tiks demonstrēta Hāgas Filmu namā (Filmhuis Den Haag) 9. novembrī plkst. 19:15 un 10. novembrī plkst. 16:30. Pēc filmas klātesošajiem būs iespēja parunāties ar režisoru, Madaru Dišleri, un uzdot jautājumus par filmas veidošanu.

Savukārt melnbaltā īsfilma “Sapnis” ir gandrīz vienā kadrā uzņemts stāstiņš par mazu veikaliņu ceļa malā – gandrīz nekurienē, tomēr, kā vēlāk izrādās, netālu no valsts robežas. Īsfilma tika uzņemta Latgalē, Krāslavas novada Robežnieku pagasta "Skukos" – šī vieta režisorei palikusi prātā, meklējot filmēšanas vietas spēlfilmai "Ausma".

“Sapņa” izrāde notiks Poļu, Ukraiņu un Latvijas īsfilmu maratona ietvaros 9. un 11. novembrī Hāgas Filmu namā (Filmhuis Den Haag), kā arī “Dakota” kinoteātrī 11. novembrī.

Kopš 2008. gada, Austrumu kaimiņu filmu festivālā (Eastern Neighbours Film Festival) tiek demonstrētas labākās jaunākās filmas no Austrumeiropas un Dienvidaustrumeiropas. Festivāla mērķis ir iepazīstināt Nīderlandes un starptautisko auditoriju Nīderlandē ar Austrumeiropas kultūru un kino. Programmā ir iekļautas vairāk nekā 40 mākslas un dokumentālās filmas, kā arī meistarklases, lekcijas un tikšanās ar filmu režisoriem. Uzzināt vairāk par festivāla programmu var interneta vietnē: http://enff.nl.

Latvijas dalība Austrumu kaimiņu filmu festivālā ir viena no norisēm publiskās diplomātijas programmā Latvijas valsts simtgadei, ko koordinē Ārlietu ministrija. Projekts tiek realizēts sadarbībā ar Nacionālo kino centru.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā