Prestižajā Luksemburgas filmu festivālā “CinEast” Latvija šogad ir fokusa valsts

05.10.2018. 15:59
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 4.oktobrī Latvijas vēstniece Luksemburgā (ar rezidenci Hāgā) Ilze Rūse ar svinīgu uzrunu piedalījās Centrāleiropas un Austrumeiropas filmu festivāla “CinEast” atklāšanā, kurā šogad Latvija ir fokusa valsts. Festivāla atklāšana notika vēsturiskajā 16. gadsimta Neiminsteres abatijā (Neumünster Abbey).

Savā svinīgajā uzrunā vēstniece uzsvēra 2018.gada nozīmīgumu Latvijai un citām Eiropas valstīm, kuras svin neatkarības pasludināšanas simtgadi. “Valsts simtgade sniedz papildus iespēju demonstrēt Latvijas sasniegumus ikvienā jomā. “CinEast” festivāls kā fokusa valstij, šogad mums paver iespēju  parādīt Latvijas mākslinieku Reiņa Hofmaņa un Jura Justa fotogrāfijas, uzsverot identitātes dažādību vienotā Eiropā, kā arī izrādīt  četrpadsmit Latvijā veidotas filmas un organizēt tikšanās ar režisoriem vai galveno lomu atveidotājiem. Tādēļ ar īpašu gandarījumu aicinu ikvienu apmeklēt festivālu”, teica Ilze Rūse.

Ap 300 klātesošos uzrunāja arī Neiminsteres abatijas direktore Ainhoa Achutegui, festivāla direktors Radeks Lipka (Radek Lipka), kā arī  “Sinemātikas  (Cinematheque) direktors Claude Bertemes. 

“Identitātes” fotogrāfiju izstādes vernisāžā tika izrādītās vairāk nekā 150 fotogrāfijas no latviešu, franču, ungāru māksliniekiem, kas atspoguļo dažus mūsu identitātes pavērsienus: vēsturi, reliģiju, transformācijas perioda izaicinājumus un nacionālo identitāti. Vernisāžā piedalījās arī Reinis Hofmanis, kas prezentēja savus darbus no LARP sērijas (Live action role playing game) - brīvdabas lomu spēļu dalībnieku portretētus savos kostīmos.

Festivāls tika oficiāli atklāts ar Ungārijas režisora Milorada Krstiča  (Milorad Krstić)filmas “Rubens Brandts, Kolektors” (Ruben Brandt, Collector) izrādi.

“Cineast” ir kinofestivāls, kas ik gadu kopš 2007. gada atspoguļo kino aktualitātes Centrālās un Austrumeiropas valstīs un ir labi atpazīstams kino mākslas nozarē. Latvija festivālā piedalās kopš 2012. gada. Šogad festivāla programmā ir iekļautas vairāk nekā 60 filmas un 40 īsfilmas no 20 dažādam valstīm un festivāla tēma ir “identitātes”. 

Latvijas dalība “CinEast” festivālā ir viena no norisēm Publiskās diplomātijas programmā  Latvijas valsts simtgadei, ko koordinē Ārlietu ministrija. Projekts tiek realizēts sadarbībā ar Nacionālo kino centru un asociāciju “Luksemburga – Latvija”.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā