Centrāleiropas un Austrumeiropas filmu festivālā “CinEast” Luksemburgā fokusā šogad Latvija

27.09.2018. 15:32
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

No 4. – 21. oktobrim Luksemburgā notiks vienpadsmitais Centrāleiropas un Austrumeiropas kinofestivāls “CinEast”, kurā šoreiz īpaša uzmanība būs veltīta Latvijai. Festivāla ietvaros tiks demonstrētas vairākas Latvijas filmas, sniegta iespēja iepazīties ar divu Latvijas mākslinieku – Reiņa Hofmaņa un Jura Justa – darbiem foto izstādē Neiminsteres abatijā (Neumünster Abbey), kā arī apmeklēt grupas “Polifauna” uzstāšanos Rotondē (Rotondes).

Festivāla ietvaros tiks demonstrēta Jāņa Norda filma “Ar putām uz lūpām”, kas stāsta par bijušo policistu un kaujas suņu treneri, Didzi, kurš dažu dienu laikā nonāk neapskaužamā situācijā. Didzim ir aizdomas par sievas neuzticību, kamēr viņa mīļotie suņi inficējas ar kādu bīstamu slimību. Izmantojot paralēlu stāsta uzbūvi, režisors rada analoģiju par cilvēcisku greizsirdību kā dzīvniecisku, nekontrolējamu trakumu.

Tāpat tiks izrādīta Oskara Rupenheita režisēta kriminālkomēdija “Kriminālās ekselences fonds”, kas vēsta par Imantu Veidi, kurš, rakstot scenāriju seriālam par krāpniekiem un kopā ar draugu Hariju Kuharjonoku, izmēģinot dažādas krāpšanas shēmas, tik ļoti iejūtas jaunajā tēlā, ka pašam sakārojas kļūt par kriminālo autoritāti.

Savukārt dokumentālajā filmā “Lidojošo mūku templis” režisore Žanete Skarule stāsta par jaunu Rīgas arhitektu, Austri Mailīti, kurš dodas uz svēto Songšanas kalnu Ķīnas vidienē, lai neparastā objektā iedzīvinātu seno mītu par lidojošajiem mūkiem.

Vitālija Manska “Putina liecinieki” ir tapusi no režisora personiskā arhīva materiāliem par 1999.-2000. gadu miju, kad Krievijā notika varas maiņa. Šī filma ir saņēmusi galveno balvu 53. Karlovi Varu starptautiskajā kinofestivālā.

“Baltijas Jaunais Vilnis” (Baltic New Wave) speciālajā vakarā tiks izrādīts Baltijas poētiskais dokumentālais kino – Kristīnes Briedes un Audrjus Stonis (Audrius Stonys)  režisētā filma “Laika tilti” un Ulda Brauna 1967. gada filma “235 000 000”.

Festivālu apmeklēs arī vairāki viesi no Latvijas: “Latvijas vakara” ietvaros šī gada 8. oktobrī tiks demonstrēta Jāņa Norda filma “Ar putām uz lūpām”, un pēc kino seansa klātesošajiem būs iespēja diskutēt ar režisoru un uzdot jautājumus par filmas veidošanu. Filmas “Neiespējamais ir iespējams” režisors Arnis Aspers un filmas galvenais varonis Raimonds Dombrovskis dalīsies ar stāstiem par filmas tapšanu pēc kino seansa 11. oktobrī.

Paralēli notiks pasākumi, kas nav tiešā veidā saistīti ar kino. Foto izstāde Neiminsteres abatijā tiks atklāta 4. oktobrī un būs apskatāmas līdz 21. oktobrim. Savukārt Rotondē 13.oktobrī Baltijas pasākumā (Baltic Party) uzstāsies Latvijas grupa “Polifauna” un dīdžeji “Riga Disco Blitz”.

“Cineast” ir kinofestivāls, kas ik gadu kopš 2007. gada atspoguļo kino aktualitātes Centrālās un Austrumeiropas valstīs. Latvija festivālā piedalās kopš 2012. gada. Šogad festivāla programmā ir iekļautas vairāk nekā 60 filmas un 40 īsfilmas no 20 dažādam valstīm un festivāla tēma ir “identitātes”. Ar detalizētu festivāla programmu, var iepazīties “CinEast” interneta vietnē: http://www.cineast.lu/2018/en/programme.html.

Latvijas dalība “CinEast” festivālā ir viena no norisēm publiskās diplomātijas programmā Latvijas valsts simtgadei, ko koordinē Ārlietu ministrija. Projekts tiek realizēts sadarbībā ar Nacionālo kino centru un asociāciju “Luksemburga – Latvija”.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā