Latvijas vēstniece Nīderlandē pateicas organizācijai “Palīdzība Latvijai”

22.09.2018. 22:38

2018. gada  gada 22. septembrī Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse piedalījās organizācijas “Palīdzība Latvijai” (Hulp Lettland) 25. gadadienas pasākumā Berkelē un Rodenreisā (Berkel en Rodenrijs), Nīderlandē.

Uzrunājot klātesošos, vēstniece pauda augstu novērtējumu fonda dibinātājiem - Jopam Fuikinkam (Joop Fuijkkink) ar dzīvesbiedri, kuriem izdevies 25 gadu garumā ierosināt un īstenot daudzus projektus, tādā veidā stiprinot civilās sabiedrības saiknes starp Nīderlandi un Latviju. Uzrunājot Nīderlandes pārstāvjus, viņa nodeva sirsnīgu sveicienu un pateicību no Latvijas pašvaldībām un organizācijām, kurās projekti īstenoti. Viņa nolasīja Ludzas novada domes priekšsēdētāja Edgara Mekša un Ludzas sociālās aprūpes nama direktores Regīnas Borisovas apsveikumu projekta partneriem.

Vēstniece arī uzsvēra faktu, ka šo svētku atzīmēšana sakrīt ar Latvijas simtgades svētku svinībām. “Biedrības darbība ir lielisks apliecinājums tam, ka Latvijas un Nīderlandes divpusējās attiecības attīstās un pilnveidojās visos līmeņos, ieskaitot cilvēku savstarpējās saiknes veidošanos”, viņa teica.

Pasākuma ietvaros ar priekšnesumiem uzstājās Nīderlandes Kristīgais vīru koris Arjana Brēkovena (Arjan Breukhoven) vadībā, jauktais koris The Credo Singers Bērta Kruisa (Bert Kruis) vadībā, kā arī ērģelnieks Marks Brandwijks (Mark Brandwijk) un trompetiste Melisa Venema (Melissa Venema).

Kopš 1993. gada biedrība Hulp Letland aktīvi īsteno projektus Latvijā. J.Fuikinka mērķis, veidojot šīs biedrības fondu, ir veicināt saziņu starp cilvēkiem pēc valsts neatkarības atgūšanas. Biedrības aktīvs darbs notiek dažādās Latvijas pilsētās; ilglaicīgs sadarbības partneris organizācijai ir Ainažu bērnu slimnīca, kā arī, pēdējo projektu ietvaros, biedrība ir palīdzējusi Ludzas sociālās aprūpes centram.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā