Amsterdamā atklāts Latvijas goda konsulāts

29.05.2018. 17:46

Šī gada 29. maijā Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse ar svinīgu uzrunu atklāja Latvijas goda konsulātu Amsterdamā. Klātesošos uzrunāja arī LIAA pārstāvniecības vadītāja Nīderlandē Egita Aizsilniece-Ibema. Pieņemšanu rīkoja Latvijas goda konsule Amsterdamā Katarina Hartgere (Katarina Hartgers).

Vēstniece apsveica goda konsuli ar konsulāta atklāšanu un jaunajiem pienākumiem un novēlēja daudz enerģijas, lai izmantotu abu valstu ekonomisko potenciālu. Funkciju pildīšanas laiks sakrīt ar vēsturisku notikumu divpusējās attiecībās – Viņa Majestātes Nīderlandes karaļa Vilema Aleksandra un Viņas Majestātes Nīderlandes karalienes Maksimas valsts vizīti Latvijā jūnija vidū. Tas būs notikums, kas sniegs potenciālu divpusējo attiecību pilnveidošanai. I.Rūse apliecināja vēstniecības gatavību cieši sadarboties un atbalstīt konsules darbību.

Savas uzrunas laikā K.Hartgere pauda apņēmību turpināt veiksmīgo sadarbību ar LIAA pārstāvniecību un vēstniecību, lai stiprinātu Latvijas un Nīderlandes attiecības gan ekonomiskās sadarbības jomā, gan veicinātu kontaktus politiskajā un kultūras jomā.

K.Hartgere ir sociālo mediju speciāliste un iepriekš vadījusi LIAA pārstāvniecību Nīderlandē, kā arī ir strādājusi Nīderlandes vēstniecībā Latvijā. K.Hartgere jau līdz šim ir sniegusi nozīmīgu ieguldījumu divpusējo attiecību stiprināšanā, rīkojot uzņēmēju vizītes Latvijā, kā arī atbalstot Latvijas uzņēmēju vizītes Nīderlandē. Gūtā pieredze un uzkrātās zināšanās sniedz  K.Hartgerei izcilas iespējas veicināt Latvijas–Nīderlandes ekonomiskās saites un stiprināt politiskās attiecības goda konsules amatā.

Pieņemšanā piedalījās vairāki Nīderlandes Ārlietu ministrijas pārstāvji, citu valstu goda konsuli, diplomāti un uzņēmēji, kā arī Latvijas goda konsuls Ziemeļnīderlandē Jākobs Emmelkamps (Jacob Emmelkamp). Tāpat piedalījās arī Latvijas pārtikas nozares uzņēmumu pārstāvji, kas Nīderlandē atrodas projekta “Latvijas dienas” ietvaros.

Latvijas goda konsula Amsterdamā Katarinas Hartgeres pārvaldes apgabali ir Ziemeļholandes, Flevolandes un Utrehtas provinces.

Konsulāta atrašanās vieta: De Lairessestraat 131-135, 1070AS Amsterdam.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā