Baltijas valstu simtgade tiek plaši atzīmēta Hāgā

15.05.2018. 22:47
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 15. maijā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu vēstniecības Nīderlandē organizēja pieņemšanu par godu Baltijas valstu neatkarību atjaunošanu simtgadei, kas notika Hāgas vēsturiskā ēkā vecpilsētā - literātu klubā Societeit de Witte. Klātesošos uzrunāja Latvijas vēstniece Ilze Rūse, Igaunijas vēstniece Kailija Terrasa (Kaili Terras) un Lietuvas vēstnieks Vidmantas Purlis (Vidmantas Purlys), kā arī Seima Ārlietu komisijas priekšsēdētājs kā Baltijas Asamblejas prezidējošās valsts pārstāvis Juozas Bernatonis.

Savā svinīgajā uzrunā Latvijas vēstniece Ilze Rūse sveica klātesošos Baltijas valstu simtgades svētkos, norādot, ka nozīmīga loma Baltijas valstu brīvībā un attīstībā ir tieši valstu vienotībai un sadarbībai, ko pierāda Baltijas valstu ilglaicīgā draudzība, īpaši kā vienotības piemēru minot 1989. gadā rīkoto Baltijas ceļa akciju. Vēstniece atzīmēja, ka valstiskuma pamatā ir vērtības  – brīvība, liberālā demokrātija un starptautisko tiesību principu ievērošana -, kas ir arī vienojošie elementi sadarbībā ar Eiropas Savienību, NATO un citiem partneriem. Vēstniece ar īpašu gandarījumu atzīmēja Latvijas un Nīderlandes divpusējo attiecību dinamiku, un akcentēja pēc pāris nedēļām gaidāmo Nīderlandes karaļpāra vizīti uz Baltijas valstīm, akcentējot tās simbolisko nozīmi simtgades gadā.

Pasākuma viesiem bija iespēja apskatīt Baltijas valstīs uzņemtas fotogrāfijas un degustēt valstīm zīmīgus pārtikas izstrādājumus, tādējādi iepazīstoties ar Baltijas valstu dabu, vēsturi un kultūru. Par pasākuma muzikālo noformējumu parūpējās dziedātāji no trīs Baltijas valstīm, viesus priecējot ar valstīm raksturīgu melodiju izpildījumu a cappella dziedājumā.

Vienlaikus vēstniecību organizēto pasākumu Hāgā apmeklēja arī Igaunijas, Latvijas un Lietuvas parlamentu Ārlietu komisiju priekšsēdētāji Marko Mihkelsons (Marko Mikhelson), Ojārs Ēriks Kalniņš un Juozas Bernatonis, kas šajā laikā uzturas vizītē Hāgā.

Baltijas valstu pieņemšanas ietvaros Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic un Igaunijas aviokompānija Nordika sniedza klātesošajiem iespēju piedalīties aviobiļešu izlozē uz Baltijas valstu galvaspilsētām. AirBaltic nodrošināja aviobiļetes virzienā Amsterdama – Rīga – Amsterdama un Amsterdama – Viļņa – Amsterdama, savukārt Nordika – Amsterdama – Tallina – Amsterdama.

Pasākums bija viena no Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Latvijas valsts simtgades Publiskās diplomātijas programmas norisēm. Pasākums tika īstenots ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā