Vēstniece Ilze Rūse reģionālajā vizītē apmeklē Māstrihtu

06.04.2018. 18:34

6. aprīlī Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse devās reģionālajā vizītē uz Māstrihtu. Vizītes laikā vēstniece tikās ar Māstrihtas pilsētas mēru Annemariju Penni Straki (Annemarie Penn-te Strake), kā arī Māstrihtas universitātes rektori Prof. Dr. Riannu Letšerti (Rianne Letschert).

Tikšanās laikā ar pilsētas vadību tika apspriestas divpusējās sadarbības perspektīvas ekonomikas un izglītības sektoros starp Latviju un Māstrihtu, īpaši pievēršoties tādiem projektiem, kuru mērķis ir stiprināt Eiropas Savienības kopējās vērtības un pilsoņu iesaisti. Simboliski, ka tieši šajā pilsētā 1992. gadā tika parakstīts Māstrihtas līgums, kas ir viens no Eiropas Savienības pastāvēšanas pamatdokumentiem. Līdz ar to Eiropas Savienības vērtību popularizēšana ir svarīgs Māstrihtas darbības virziens, sniedzot iespēju Latvijai kļūt par nozīmīgu partneri eiropeisko ideju stiprināšanā.

Tāpat vēstniece apmeklēja Māstrihtas universitāti, tur tiekoties ar universitātes rektori Prof. Dr. Letšerti (Rianne Letschert). Puses pārrunāja potenciālo Māstrihtas universitātes sadarbību ar Latvijas augstskolām, jo īpaši studentu apmaiņas “Erasmus +” programmas ietvaros, kā arī studentu mobilitāti kopējos pētniecības projektos.

Vizītē uz Māstrihtu vēstnieci pavadīja pārstāvniecības vadītājas vietnieks Mārtiņš Pundors.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā