Atgriešanās apliecības saņemšanas nosacījumi

21.03.2018. 11:37

Latvijas vēstniecība Nīderlandē informē, ka atgriešanās apliecība, ko ārkārtas situācijās izsniedz vēstniecība, ir pagaidu ceļošanas dokuments, kas uz laiku aizstāj personu apliecinošu dokumentu (pasi vai personas apliecību) un kuru var saņemt Latvijas pilsonis, nepilsonis vai bezvalstnieks, kuram ir derīga uzturēšanās atļauja Latvijas Republikā, vai bēglis, kurš par tādu atzīts saskaņā ar Patvēruma likumu.

Atgriešanās apliecība dod tiesības tās saņēmējam 30 dienu laikā no tās saņemšanas brīža vienu reizi šķērsot Latvijas Republikas valsts robežu, atgriežoties Latvijā no ārvalstīm. Lūdzam Latvijas valstspiederīgos ņemt vērā, ka atgriešanās apliecība kā ārkārtas dokuments ir izsniedzama personai, kas īslaicīgi uzturas ārvalstī, lai tā atgrieztos pastāvīgajā dzīvesvietā. Atgriešanās apliecība netiek izsniegta personām, kas, pastāvīgi uzturoties Nīderlandē, ir zaudējušas savus personu apliecinošos dokumentus. Latvijas valstspiederīgajam, kura rīcībā nav personu apliecinoša dokumenta (pases vai personas apliecības) vai tas kļuvis lietošanai nederīgs un kura dzīvesvieta ir Nīderlande, vēstniecībā ir noformējama jauna pase un/vai personas apliecība.

Gadījumā, ja personai tikusi izsniegta atgriešanās apliecība, pēc Latvijas Republikas valsts robežas šķērsošanas personai atgriešanās apliecība jānodod jebkurā no Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļām un jāiesniedz pieteikums jaunu Latvijas Republikas personu apliecinošu dokumentu (pases un/ vai personas apliecības) saņemšanai.

Papildus informējam, ka atgriešanās apliecība ārkārtas situācijās tiek izsniegta arī bērniem ar tādiem pašiem nosacījumiem kā pilngadīgām personām. Tas nozīmē, ka atgriešanās apliecība kā ārkārtas dokuments ir izsniedzama nepilngadīgai personai, kas īslaicīgi uzturas ārvalstī, lai tā atgrieztos pastāvīgajā dzīvesvietā. Atgriešanās apliecība ir pagaidu ceļošanas dokuments, kas neaizvieto personu apliecinošu dokumentu un nevar tikt izmantots ar mērķi doties atvaļinājumā uz Latviju vai pieteikt personu apliecinošu dokumentu izgatavošanu bērnam Latvijā. Tāpat lūdzam ņemt vērā, ka bērnam, kam nav ticis piešķirts personas kods, nav iespējams izsniegt nedz personu apliecinošus dokumentus, nedz pagaidu ceļošanas dokumentu. Ar kārtību, kādā jāreģistrē Nīderlandē dzimis bērns par Latvijas pilsoni, varat iepazīties šeit: http://www.mfa.gov.lv/netherlands/konsulara-informacija/berna-registracija-par-latvijas-pilsoni

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā