Latvijas vēstniecība Hāgā atgādina par nepieciešamajiem dokumentiem reģistrācijai pašvaldībās Nīderlandē

07.02.2018. 10:14

Latvijas vēstniecība Nīderlandē aicina Latvijas valstspiederīgos pievērst uzmanību nepieciešamajiem dokumentiem, kas iesniedzami, lai reģistrētos Nīderlandes pašvaldībā. Papildus prasībai uzrādīt personu apliecinošus dokumentus un tādus dokumentus, kas apliecina Jūsu dzīvesvietas adresi Nīderlandē, lielākā daļa pašvaldību Nīderlandē izvirza  prasību uzrādīt dzimšanas apliecību. Jebkuram dokumentam, kas iesniedzams Nīderlandes valsts iestādē, jābūt atkārtoti izsniegtam pēdējo 6 mēnešu laikā pirms tā iesniegšanas attiecīgajā iestādē. Šī iemesla dēļ arī dzimšanas apliecību ir nepieciešams pieprasīt izsniegt atkārtoti no atbilstošās Latvijas valsts iestādes, savukārt pēc tās saņemšanas tā ir jāiztulko un jāapliecina ar Apostille Latvijā. Iesakām Jums dzimšanas apliecību, iespēju robežās, izprasīt un saņemt Latvijā pirms pārcelšanās uz Nīderlandi.

Dzimšanas apliecības izprasīšanas procedūra Latvijā:

  1. Jāpieprasa atkārtoti izdot Jūsu dzimšanas apliecību:
    1. vēršoties Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentā A.Čaka ielā 38, Rīgā, vai jebkurā Latvijas dzimtsarakstu nodaļā;
    2. izmantojot portāla Latvija.lv piedāvāto e-pakalpojumu dzimšanas apliecības izprasīšanai elektroniski.
  2. Jāapliecina atkārtoti izdotā dzimšanas apliecība ar Apostille Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā Elizabetes ielā 57, Rīgā.
  3. Jāiztulko atkārtoti izdotā dzimšanas apliecība, un tās tulkojums jāapliecina pie zvērināta notāra.
  4. Jāapliecina ar Apostille dzimšanas apliecības tulkojums Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā Elizabetes ielā 57, Rīgā.

Papildus informējam, ka dokumentu izprasīšana ar vēstniecības starpniecību, atrodoties Nīderlandē, aizņem 6 - 8 nedēļas, un pakalpojums maksā EUR 97,00 (izprasot uz vietas vēstniecībā) vai EUR 67,00 (izprasot portālā Latvija.lv, izmantojot Ārlietu ministrijas e-pakalpojumu). Ņemot vērā to, ka šobrīd Nīderlandē nav sertificēta latviešu – nīderlandiešu valodas tulka, Jums izprasītie dokumenti pēc to saņemšanas ar vēstniecības starpniecību būs atkārtoti jāpārsūta uz Latviju to iztulkošanai un tulkojuma apliecināšanai ar Apostille Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā.

Atgādinām arī to, ka pirms izbraukšanas ieteicams pārliecināties par Jūsu personu apliecinošu dokumentu derīguma termiņu. Jaunu personu apliecinošu dokumentu izgatavošana ar vēstniecības starpniecību, rezidējot Nīderlandē, aizņem 6 - 8 nedēļas. Ar vēstniecības starpniecību nav iespējama steidzama dokumentu izgatavošana par papildus maksu. Ja Jūsu personu apliecinošiem dokumentiem tuvākajā laikā beigsies termiņš, iesakām tos atjaunot, atrodoties Latvijā. Personu apliecinoša dokumenta atjaunošanu ir iespējams pieprasīt neatkarīgi no tā, cik ilgs laika posms atlicis līdz tā derīguma termiņa beigām.

Jautājumu gadījumā aicinām vērsties Latvijas vēstniecībā Nīderlandē.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā