Latvijas simtgadi ieskandina Latvijas vēstniecības Nīderlandē projekts – jauna tulpes šķirne Marisa Jansona vārdā

14.01.2018. 15:19
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

14. janvārī, ieskandinot Latvijas simtgadi, Rīgā, Gaismas pilī norisinājās īpašs notikums par godu pasaulslavenā latviešu diriģenta Marisa Jansona 75. dzimšanas dienai, kura laikā Latvijā selekcionētai un Nīderlandē audzētai tulpes šķirnei tika dots nosaukums “Mariss Jansons”. Ceremonijā piedalījās Ārlietu ministrijas, Kultūras ministrijas, Simtgades biroja, pašvaldību amatpersonas, kā arī pārstāvji no mākslas, mūzikas un ziedu audzēšanas aprindām.

“Tieši šodien, 14. janvārī, savu 75 gadu jubileju svin pasaules slavenais latviešu diriģents Mariss Jansons, kurš ar savu izcilo ieguldījumu mūzikā ir nesis Latvijas vārdu pasaulē. No sava radošā mūža 11 gadus viņš ir aizvadījis Nīderlandē, laika posmā no 2004. līdz 2015. gadam darbodamies kā Amsterdamas Koncertnama orķestra galvenais diriģents. Tādēļ var droši apgalvot, ka Mariss Jansons ir Nīderlandē “pazīstamākais latvietis””, tā, atklājot svinīgo ceremoniju, teica projekta idejas autore, vēstniece Ilze Rūse. Svinīgajā notikumā klātesošos uzrunāja Nīderlandes vēstnieks Latvijā Pīters Jans Langenbergs (Pieter Jan Langenberg), LNB direktors Andris Vilks, tulpes selekcionārs Juris Egle (Grobiņa) un audzētājs Jans Pennings (Jan Pennings).

Par jaunradītās tulpes šķirnes krustmāti kļuva Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga, parakstot jaunās šķirnes nosaukuma sertifikātu. Tulpe “Mariss Jansons” ir oranžā krāsā ar dzeltenu liesmainu apmali, kas lieliski raksturo Maestro mākslinieciskās izteiksmes būtību.

Neaizmirstamus mirkļus klātesošajiem radīja Maestro Raimonda Paula muzikālais sveiciens, kas veltīts Marisa Jansona jubilejai. Pasākuma laikā tika atskaņota intervija ar Maestro Marisu Jansonu, kurā viņš pauda neviltotu prieku par īpašo dāvanu viņa dzimšanas dienā.

Jaunradītās tulpes šķirnes nosaukuma reģistrēšanas ceremonija ir daļa no Latvijas vēstniecības Nīderlandē organizēto pasākumu programmas, kas veltīti Latvijas Valsts simtgadei. Projekts ir daļa no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā