Latvija un Nīderlande dalās pieredzē finanšu tehnoloģiju (FinTech) regulēšanā

05.12.2017. 16:49

5. decembrī Latvijas vēstniecībā Nīderlandē notika brokastu seminārs par FinTech jomas regulēšanu. Semināra laikā Nīderlandes Finanšu ministrijas un Finanšu tirgus uzraudzības iestāde dalījās pieredzē ar Latvijas kolēģiem no Finanšu ministrijas un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas. Tāpat seminārā ar prezentāciju piedalījās Dutch Blockchain Coalition pārstāvis, kurš informēja par sektora publisko un privāto partnerību, kā arī izaicinājumiem, ar kuriem šobrīd saskaras gan jomas jaunuzņēmumi, gan regulatori.

Vairāku stundu garās diskusijās semināra dalībnieki apmainījās viedokļiem par FinTech attīstības perspektīvām un radītajiem izaicinājumiem valstu regulatoriem. Nīderlandes puse bija gandarīta par iespēju gūt ieskatu Latvijas pieredzē un pauda gatavību turpināt konsultācijas par abām pusēm interesējošām tēmām.

Semināru rīkoja Latvijas vēstniecība Nīderlandē sadarbībā ar Nīderlandes vēstniecību Latvijā. Seminārā piedalījās Finanšu ministrijas Finanšu tirgus politikas departamenta direktore Aija Zitcere, FKTK Finanšu instrumentu tirgus daļas galvenā uzraudzības eksperte Nadežda Karpova un Licencēšanas daļas vecākais juriskonsults Ingus Valtiņš, kā arī LIAA pārstāvniecības Nīderlandē vadītāja Egita Aizsilniece – Ibema un sociālo mediju eksperte Katarina Hartgere.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā