Nīderlandes – Baltijas asociācijas 25. gadadienā vēstniece Ilze Rūse pateicas par ieguldījumu divpusējās sadarbības ar Latviju stiprināšanā

27.11.2017. 18:13

Šī gada 25. novembrī Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse kopā ar Baltijas valstu kolēģiem – Lietuvas vēstnieku Nīderlandē Vidmantu Purli (Vidmantas Purlys) un Igaunijas vēstniecības padomnieku Mati Murdu (Mati Murd) piedalījās Nīderlandes-Baltijas asociācijas 25. gadu jubilejas pasākumā Soest, Nīderlandē.  Svinīgajā sarīkojumā piedalījās ap 100 viesu, to skaitā, Baltijas valstu Goda konsuli Nīderlandē, kultūras un publicistikas pārstāvi, asociācijas ilggadīgie biedri.

Uzrunājot klātesošos, vēstniece Ilze Rūse uzsvēra Nīderlandes – Baltijas asociācijas nozīmīgumu stiprinot divpusējo sadarbību ar katru no Baltijas valstīm, īstenojot projektus  pilsoniskās sabiedrības kontaktu veicināšanā. Tā pamatā ir dažādu kultūras pasākumu un diskusiju organizēšana. Vēstniece atzīmēja, ka īpaša uzmanība diskusijās pievēršama vēstures jautājumiem, nodrošinot izpratni par procesiem Baltijas valstīs no to neatkarības pasludināšanas 1918.gadā līdz neatkarības atjaunošanai, un mūsdienās.

Pasākuma laikā Ilze Rūse Latvijas Republikas Ministru prezidenta Māra Kučinska vārdā pasniedza pateicības rakstus Jonam de Jongem (John de Jonge) – Nīderlandes – Baltijas asociācijas priekšsēdētājam un Hendrikam Hahmeram (Hendrik Hachmer) – vēsturniekam - par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas-Nīderlandes divpusējo attiecību veidošanā.

Svinību laikā ar grāmatu priekšlasījumiem uzstājās Laura Starinka (Laura Starink), Anita van der Molena (Anita van der Molen) un Jerūns Bults (Jeroen Bult). Par muzikālu priekšnesumu parūpējās latviešu Nīderlandē koris “LV koris NL” kordiriģentes Gunitas Kronbergas vadībā kopā ar koklētājām no Latvijas – Dinu Liepu un Baibu Indrēvicu. Pasākuma laikā uzstājās arī deju kolektīvs no Igaunijas.

Par godu asociācijas 25.gadadienai, pasākuma laikā apritē tika laista Nīderlandes-Baltijas asociācijas jubilejas pastmarka.

Informācijai: Nīderlandes-Baltijas asociācija tika dibināta 1992. gadā. Asociācijas vispārējais mērķis ir informēt Nīderlandes sabiedrību par Latviju, Lietuvu un Igauniju kultūras un sadarbības jomās. Asociācija cieši sadarbojas ar Baltijas valstu vēstniecībām un goda konsulātiem Nīderlandē, kā arī ar Nīderlandes vēstniecībām Baltijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā