Vēstniece Ilze Rūse, uzrunājot Valsts svētku dalībniekus Nīderlandē, aicina ikvienu stiprināt “savu Latviju”

18.11.2017. 18:12

Šī gada 18. novembrī Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse piedalījās “Latviešu mākslas un kultūras centra Nīderlandē” un aktīvo Latvijas diasporas pārstāvju organizētajā pasākumā par godu Latvijas Republikas Neatkarības proklamēšanas 99. gadadienai.

Uzrunājot klātesošos, vēstniece uzsvēra: “Valsts svētki ir īpašs notikums ik gadu novembrī, kad “svinam Latviju,” kas mums katram nozīmē  un atmiņās ir saglabājies ar kaut ko īpašu – lietas, kas veido mūsu personīgo Latviju, “savējo” sajūtu”. Šajā kontekstā, I. Rūse pateicās pasākuma organizatoriem par iespēju latviešiem Nīderlandē būt kopā šajā dienā un atzīmēt valsts neatkarības proklamēšanas gadadienu.

Turpinot uzrunu, vēstniece ar lielu gandarījumu akcentēja latviešu skoliņas “Diegabiksis” 10 gadu pastāvēšanas jubileju, kas ataino skolotāju un vecāku ieinteresētību bērnu latviskās identitātes, valodas prasmes un saiknes ar Latviju uzturēšanā. Lai to vēl vairāk veicinātu, vēstniece visus aicināja piedalīties “Baltā galdauta svētkos” 2018.gada pavasarī vēstniecības dārzā, kur tajā laikā ziedēs valsts simtgadei veidota ziedu dobe.

Valsts svētku pasākuma laikā uzstājās kori “LV KorisNL” un “Ziemeļjūra”, kā arī ar savu skanējumu priecēja bērnu un jaunieši folkloras kopa “Stārķīši”. Pasākuma otrajā daļā uzstājās Latvijā pazīstamais aktieris un mūziķis Jānis Paukštello.

Pasākums tika īstenots ar Ārlietu ministrijas atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā