Ziedošais Simtgades pavasaris arī Nīderlandē: vēstniece Ilze Rūse slavenajā Keukenhofas dārzā piedalās Baltijas Simtgades dobes stādīšanā

14.11.2017. 13:32
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Tieši patriotisma nedēlā, 13. novembrī Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse kopā ar Igaunijas vēstnieci Kaili Terrasu (Kaili Terras) un Lietuvas vēstnieku Vidmantu Purli (Vidmantas Purlys) piedalījās svinīgā ceremonijā, iestādot Baltijas valstu simtgades dobi slavenajā Keukenhofas ziedu parkā, kuru 2018. gada pavasarī apmeklēs vairāk nekā miljons apmeklētāju no visas pasaules.

Ideja veidojās divu gadu garumā, Latvijas vēstniecībai cieši sadarbojoties ar Nīderlandes ziedu audzētājiem un ar Keukenhofas ziedu parka direktoru Bārtu Sīmerinku (Bart Siemerink), kurš atsaucās Latvijas idejai izveidot īpašu ziedu stādījumu par godu simtgadei.

Apmeklētāji 2018. gada pavasarī Keukenhofas ziedu dārzā tieši pie centrālā ziedu paviljona ieejas, kas nosaukts Nīderlandes karaļa Vilema-Aleksandra (Willem-Alexander) vārdā, varēs iepazīties ar īpašo Baltijas simtgades stādījumu. Baltijas valstu vēstnieki Nīderlandē simboliski iestādīja tulpes šķirni “Flaming Baltic”, kuru selekcionējis latviešu selekcionārs Vitauts Skuja (Sigulda) un reģistrējis Nīderlandes ziedu audzētājs Jans Penings (Jan Pennings). Šī šķirne nosaukta par godu Baltijas ceļam un mūsu valstu neatkarībai.

Ziedu stādījumā Keukenhofas Baltijas simtgades dobē iekļautas arī trīs atsevišķas dobes ar tulpju šķirnēm katrai no Baltijas valstīm – Latvijas simtgadi simbolizē tulpe “Latvija” (JUB Holland), Igaunijai veltīta “Tallinn” (Goede Tulpen BV) un Lietuvai “Gintarine Lietuva”(Jap Uitenbogaard en Sonen).

Ziedošais Simtgades pavasaris atbalsosies arī Latvijas vēstniecībā Hāgā, kur šoruden ir iestādītas Latvijas selekcionāru radītās tulpju šķirnes. Uzturoties vizītē Nīderlandē, Latvijas vēstniecības simtgades dobes veidošanā simboliski piedalījās arī Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis.

2018.gada pavasarī vēstniecības viesus un apmeklētājus priecēs Vitauta Skujas selekcionētās šķirnes - Vincent van Gogh, Red Hat, Angels Wish, Flaming Baltic; Jura Egles - Green Lake un Green Spider un Jāņa Rukšāna selekcionētās šķirnes Girlfriend un Bernadette.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā