Vēstniece Ilze Rūse, uzrunājot Valsts svētku dalībniekus Luksemburgā, aicina stiprināt latvietību ikdienā

12.11.2017. 18:30

Šī gada 11. novembrī Latvijas vēstniece Luksemburgā (ar rezidenci Hāgā) Ilze Rūse piedalījās asociācijas “Luksemburga - Latvija” un goda konsula Anrī Dīderiha (Henri Diederich) organizētajā pasākumā par godu Latvijas Republikas Neatkarības pasludināšanas 99. gadadienai.

Uzrunājot klātesošos, vēstniece atzīmēja: "patriotisms ir iekodēts katra cilvēka ikdienas vērtību sistēmā, kas tiek veidota caur mūsu vēstures pieredzi, identitāti un valodu, piederību savai valstij. Lai gan ar lentītēm pie atloka apliecinām patriotismu novembrī, tā ir attieksme, kuru nēsājam līdzi ikdienā."

Uzrunas ietvaros I.Rūse pasniedza atzinības rakstus profesoram - Luksemburgas Filharmonijas diriģentam - Karlo Janam (Carlo Jans), kurš sniedzis būtisku ieguldījumu Latvijas Mūzikas akadēmijas un tās studentu sadarbības stiprināšanai ar Luksemburgas Konservatoriju un Filharmoniju, un Latvijas goda konsulam Luksemburgā Anrī Dīderiham par pašaizliedzīgu atbalsta sniegšanu Latvijas valstspiederīgajiem un ekonomiskās sadarbības veicināšanu, kas ir stiprinājusi valstu divpusējās attiecības.

Noslēdzot uzrunu, vēstniece pauda īpašu gandarījumu par Latvijas diasporas Luksemburgā aktivitātēm un ieguldījumu latviskās vides uzturēšanā ikdienā un svētkos asociācijas "Luksemburga-Latvija" priekšsēdētājas Elīnas Pinto vadībā. I.Rūse, uzrunājot jaunākos latviešus Luksemburgā, uzsvēra, ka Latvijas valsti, tās pastāvēšanu starptautiskajā vidē nodrošinājuši ne tikai tās dibinātāji, bet arī valstsvīri, juristi, diplomāti, ar ko plašāk ikviens varēs iepazīties 3 sējumu monogrāfijā "Latvijas ārpolitika un diplomātijā 20. gadsimtā", kas tika pasniegta Eiropas skolas Luksemburgā latviešu skolotājām Kristīnei Jurgensonei un Evijai Avotiņai.

Kā vakara īpašie viesi ar koncertprogrammu no Latvijas viesojās komponists un mūziķis Mārtiņš Brauns un dziedātāja Ieva Sutugova. Mārtiņa Brauna kompozīcijas paša maestro pavadījumā izpildīja Luksemburgas latviešu koris "Meluzīna", un vakara skanējumu papildināja "Mazās dzērves" un Eiropas skolas jaunieši. Valsts svētku pasākuma laikā jau otro reizi tika pasniegta biedrības īpašā "Mārtiņa balva" par degsmi ilggadējā latvietības kopšanā un Latvijas vārda nešanā Luksemburgā.

Pasākums tika īstenots ar Ārlietu ministrijas atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā