Latvieši Beniluksa valstīs meklē iespējas kā veicināt valsts atpazīstamību un eksportu radošajās nozarēs

07.10.2017. 20:41

7. oktobrī Latvijas vēstniecībā Nīderlandē notika sadarbības seminārs “Diasporas loma radošo industriju eksporta veicināšanā Beniluksa valstīs” kā daļa no Radošās nedēļas radi!2017 plašākas programmas Latvijā. Atklājot pasākumu, pārstāvniecības vadītājas vietnieks Mārtiņš Pundors uzsvēra semināra rīkošanu, kā loģisku turpinājumu Eiropas latviešu kongresam šī gada vasarā. Būtiski, ka seminārs pievērš pastiprinātu uzmanību radošo nozaru lomas stiprināšanai valsts tēla atpazīstamības veicināšanai. Ārvalstīs dzīvojošo latviešu iesaiste sadarbības semināros stiprina saikni ar Latviju un veicina valsts gatavošanos simtgadei. M.Pundors uzsvēra valsts iestāžu, tostarp, Latvijas vēstniecības Nīderlandē atvērtību tradicionālo pieeju apvienošanai ar inovācijām un jaunām pieejām sadarbības stiprināšanai.

Eiropas Latviešu apvienības vicepriekšsēdētāja Elīna Pinto uzsvēra, ka svarīgi apmainīties viedokļiem un stāstiem par pieredzi, lai tādējādi veicinātu katra projekta ieviešanu Beniluksa valstīs. Savukārt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības vadītāja Nīderlandē Egita Aizsilniece – Ibema iepazīstināja ar LIAA un tās pārstāvniecību lomu eksportējošu uzņēmumu sekmīgai jaunu tirgu atklāšanā. Semināra ievadu turpināja tiešsaistes video sveiciens no Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta Radošo industriju nodaļas vadītājas Lilitas Sparānes.

Papildinot diskusijas ar skaidrojumiem par pastāvošajām sadarbības un uzņēmējdarbības atbalsta platformām Latvijā, prezentācijas sniedza LIAA Projektu attīstības nodaļas vecākā projektu vadītāja Arta Krūze un LIAA Radošo industriju inkubatora Biznesa inkubatora vadītāja Liene Pērkone.

Diskusiju laikā seminārā dalībnieki dalījās gūtajām mācībām un stāstiem par izdošanos, kā  arī meklēja iespējas veicināt sadarbību starp Latvijas valsts pārvaldes iestādēm, uzņēmējiem un latviešu apvienībām ārvalstīs. Seminārā noslēgumā dalībnieki atzina šādu diskusiju lietderīgumu un bija gatavi iesaistīties turpmākās diskusijās. Sadarbības seminārs tika organizēts sadarbojoties Eiropas Latviešu apvienībai, Sabiedrības integrācijas fondam, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai, Kultūras ministrijai un Latvijas vēstniecībai Nīderlandē. Pirmo reizi kopš Radošo nedēļu radi! īstenošanas, sadarbības seminārs ir organizēts ārpus Latvijas.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā