Vēstniece Ilze Rūse aicina Beniluksa reģiona diasporas organizācijas stiprināt savstarpējo sadarbību

28.08.2017. 15:49

26. augustā Latvijas vēstniecība Hāgā organizēja diasporas organizāciju Nīderlandē, Beļģijā un Luksemburgā ikgadējo reģionālo semināru, kurā Ārlietu ministrijas Plānošanas grupas padomniece Vija Buša informēja par Ārlietu ministrijas atbalstu diasporai, aktualitātēm un sadarbības iespējām. V. Buša īpaši atzīmēja diasporas organizāciju ārvalstīs ieguldījumu latviskās identitātes un saiknes ar Latviju nodrošināšanā.

Vēstniece Ilze Rūse uzsvēra diasporas organizāciju Beniluksa reģionā pašiniciatīvas nozīmīgumu un  aicināja tās stiprināt savstarpējo sadarbību, īstenojot kopīgus projektus. Tajā pašā laikā vēstniece īpaši uzsvēra un novērtēja biedrības “Latvijas Studenti Nīderlandē” darbības uzsākšanu šī gada martā, kā arī tās pirmos īstenotos projektus Nīderlandē.

Vienlaikus tikšanās ietvaros Eiropas Latviešu Apvienības (ELA) prezidija locekle, Asociācijas “Luksemburga-Latvija” priekšsēdētāja Elīna Pinto klātesošos informēja par šī gada 28.-30. jūlijā notikušā Eiropas Latviešu kongresa rezultātiem, tostarp, “Simtgades ceļa karti Latvijai”.

Vēstniecības Nīderlandē organizētajā tikšanās piedalījās pārstāvji no Asociācijas “Luksemburga - Latvija”, Latviešu biedrības Beļģijā, Latviešu Mākslas un kultūras centra Nīderlandē, biedrības “Latvijas Studenti Nīderlandē”, kā arī Latvijas vēstniecību Nīderlandē un Beļģijā pārstāvji. 2016.gadā Beniluksa reģiona diasporas organizāciju tikšanās notika 26. novembrī vēstniecībā Nīderlandē.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā