Vēstniece Ilze Rūse aicina “Latvijas Studentu Nīderlandē” biedrību būt aktīvai Beniluksa reģiona diasporas daļai

03.04.2017. 13:45

31. martā Latvijas vēstniece Nīderlandē, Beļģijā un Luksemburgā Ilze Rūse uzrunāja biedrības “Latvijas Studenti Nīderlandē” dibināšanas kopsapulci, kas uz pirmo tikšanos pulcējās vēstniecības Hāgā telpās. Vēstniece ar gandarījumu atzīmēja studentu iniciatīvu izveidot biedrību Nīderlandē un aicināja to kļūt par aktīvu Beniluksa reģiona diasporas daļu. “Esmu pārliecināta, ka biedrības izveidošana veicinās studentu iespējas savstarpējās saziņas uzturēšanai un kopēju pasākumu organizēšanai un tās sadarbībai ar studentu biedrībām Latvijā un citviet Eiropā,” uzsvēra I.Rūse.

Dibināšanas pasākuma ietvaros tika izrādīta Helgas Merits (Helga Merits) dokumentālā filma “Stāsts par Baltijas Universitāti” (The Story of the Baltic University), kam sekoja diskusija ar filmas autori. Biedrības “Latvijas Studenti Nīderlandē” vadītāja - Leidenes Universitātes studente - Elīze Kauliņa pateicās H.Merits par filmas izrādīšanu studentiem tik nozīmīgā vakarā un uzsvēra, ka tā ir iedvesmas avots, akcentējot izglītības nozīmi cauri gadu desmitiem.

E.Kauliņa informēja klātesošos par sākotnējiem biedrības darbības mērķiem, organizācijas struktūru un uzklausīja studentu priekšlikumus un vīziju par nepieciešamajiem uzsvariem veiksmīgas sadarbības nodrošināšanai starp Nīderlandē dzīvojošajiem studentiem no Latvijas. Vienlaikus tika pārrunāti pirmie biedrības īstenojamie projekti.

Informācijai: Saskaņā ar vēstniecības rīcībā esošo informāciju, Nīderlandē no Latvijas studējošo skaits vērtējams no 200 līdz 600 studentiem, kuri mācās dažādās augstskolās visā Nīderlandē. Vairums studentu iegūst bakalaura vai maģistra grādu, taču Nīderlandes universitātes ir ļoti iecienītas arī Erasmus studiju apmaiņai.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā