Latvijas Republikas Ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Nīderlandes Karalistē I. Rūse paraksta Hāgas 2000. gada 13. janvāra Konvenciju par pieaugušo personu starptautisko aizsardzību

15.12.2016. 12:10

Latvijas Republikas Ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Nīderlandes Karalistē Ilze Rūse  Latvijas Republikas šodien valdības vārdā parakstīja Hāgas 2000. gada 13. janvāra Konvenciju par pieaugušo personu starptautisko aizsardzību. Svinīgā Konvencijas parakstīšanas ceremonija notika Nīderlandes Ārlietu ministrijā, kas ir šī daudzpusējā starptautisko privāttiesību līguma depozitārijs. Konvencija attiecas uz pieaugušo personu  aizsardzību situācijās ar pārrobežu elementu, kuras savu spēju pasliktināšanās vai nepietiekamības dēļ nespēj aizsargāt savas intereses.

Konvencijas izstrādāšanas nepieciešamības galvenie iemesli ir starp valstīm pastāvošā migrācija un tās pakāpenisks pieaugums, vispārējā pasaules iedzīvotāju novecošana, kas saistīta ar vidējā mūža ilguma palielināšanos, kas paaugstina veselības traucējumu un citu faktoru risku, kas var traucēt pilnvērtīgi aizsargāt pieaugušas personas, kas atrodas ārvalstīs, intereses vai mantu. Konvencija attiecināma uz jebkuru personu, kuras Konvencijas izpratnē ir pieaugusi, proti, sasniegusi 18 gadu vecumu.

Konvencija izstrādāta Starptautisko privāttiesību konferences (HCCH) ietvarā un tika pieņemta 2000. gada 13. janvārī.  Konvenciju ir parakstījušas 13 Eiropas Savienības valstis, kā arī Šveice un Monako, un ratificējušas 7 Eiropas Savienības valstis – Austrija, Vācija, Somija, Francija, Apvienotā Karaliste, Čehijas Republika un Igaunija.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā