Reģionālās vizītes laikā Ziemeļnīderlandē vēstniece Ilze Rūse aicina stiprināt divpusējās saites izglītības jomā

28.09.2016. 13:12

26. septembrī Latvijas vēstniece Ilze Rūse reģionālā vizītē apmeklēja Ziemeļnīderlandi. Pieņemot Nīderlandes radioastronomijas institūta “ASTRON” ielūgumu, vēstniece tikās ar “ASTRON” izpilddirektoru Marko de Fos (Marco de Vos), Joint Institute for VLBI in Europe direktoru Haubu Janu fan Langefeldu (Huib Jan van Langevelde) un starptautiskā radioteleskopa LOFAR direktoru Renē Fermeulenu (Rene Vermeulen). I.Rūse ar gandarījumu uzsvēra Latvijas un Nīderlandes aktīvo sadarbību pētniecības jomā un līdz šim īstenotos projektus starp “ASTRON” institūtu un Ventspils starptautisko radioastronomijas centru. Abu valstu pētnieku sadarbība ES finansētā projekta BALTICS veicina labākās prakses pārņemšanu un dod iespēju Latvijas zinātnieku mobilitātei. Arī “ASTRON” pārstāvji regulāri apmeklē Latviju, un sarunas laikā izcēla Latvijas zinātnieku sniegumu un iniciatīvu. Apmeklējuma noslēgumā vēstniece apmeklēja radioteleskopu LOFAR, lai tuvāk iepazītos ar tehnoloģijām, kuras perspektīvā Latvija ir ieinteresēta īstenot arī radioastronomijas centrā Irbenē.

Tiekoties ar Groningenas Universitātes rektoru Elmeru Sterkenu (Elmer Sterken), vēstniece pauda ieinteresētību veicināt Latvijas un Nīderlandes augstskolu sadarbību, jo īpaši, attīstot studentu un profesoru apmaiņu starp universitātēm. Puses bija vienisprātis par sadarbības potenciālu un nepieciešamību izvērtēt konkrētās sadarbības jomas, t.sk. īstenojot ar izglītību un kultūru saistītus projektus Latvijas 100-gades laikā.  

Reģionālās vizītes noslēgumā Ilze Rūse tikās ar Latvijas studentiem Groningenas Universitātē. “Aicinu Groningenas Universitātē studējošos kļūt par topošās latviešu studentu apvienības Nīderlandē biedriem, lai stiprinātu savstarpējo komunikāciju un saikni ar Latviju”, vēstniece uzsvēra. Saskaņā ar Groningenas Universitātes sniegto informāciju, 2016/2017 mācību gadā 32 studenti no Latvijas apgūst bakalaura un maģistrantūras studijas, tostarp, studentu apmaiņas programmas Erasmus + ietvaros.

Reģionālās vizītes programmā piedalījās Latvijas Goda konsuls Jakobs Emelkamps (Jacob Emmelkamp) un vēstniecības trešā sekretāre Aelita Čākure.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā