Vēstniecībā Hāgā pārrunā Latvijas diasporas Nīderlandē aktualitātes

30.08.2016. 14:39

27. augustā Latvijas vēstniecībā Hāgā notika diasporas organizāciju Nīderlandē pārstāvjiem organizēta ikgadēja tikšanās, kurā vēstniece Ilze Rūse informēja par Ārlietu ministrijas diasporas politikas aktualitātēm un vēstniecības darbu šajā jomā. Vēstniece uzsvēra, ka šīgada Ārlietu ministrijas konkursā diasporas atbalstam ir piešķirts finansējums latviešu studentu biedrības Nīderlandē izveidei. Šādu projektu īstenošana apliecina nepieciešamību veicināt atgriezenisko saišu stiprināšanu ar Latviju. Šobrīd dažādās Nīderlandes augstskolās studē liels skaits latviešu jauniešu.

Tikšanās laikā diasporas organizāciju pārstāvji iepazīstināja klātesošos ar gada laikā paveikto kultūras, izglītības un sadarbības jomā, kā arī pārrunāja tuvākajā nākotnē plānotos pasākumus, piemēram, Valsts svētku atzīmēšanu novembrī. Diasporas organizāciju pārstāvji bija vienisprātis par diasporas organizācijas stiprināšanu Nīderlandē un nepieciešamību pievērst īpašu uzmanību 2018. gadā gaidāmajai Latvijas simtgadei.

Vēstniecība Nīderlandē otro gadu rīkoja tikšanos diasporas organizāciju pārstāvjiem – tai skaitā no latviešu skolas “Diegabiksis”, kora “LVkorisNL”, latviešu Nīderlandē lapas Facebook, jauniešu vidus, ekonomisko sadarbību veicinošās organizācijas Amsterdamā ,,Latvijas nams’’ – Letlandhuis. 2015. gada augustā par diasporas organizācijām interesējošiem jautājumiem informēja toreizējais Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks Pēteris Kārlis Elferts.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā