Latvijas vēstniecība Nīderlandē organizē tikšanos ar vēsturiskās “Häcker” izdevniecības dzimtas pēcteci Dž. Hakeru

19.05.2016. 14:18

18. maijā Latvijas vēstniecībā Hāgā notika tikšanās ar Nīderlandē dzīvojošo grāmatu izdevēju Džo Hakeru (Jo Häcker), kurš šobrīd pārstāv senāko ar Latviju saistīto grāmatu izdevēju dinastiju, kas izdevniecību nozarē darbojusies piecās paaudzēs.  Sarunā piedalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Grāmatniecības muzeja vadītāja Inga Surgunte, un tās laikā tika pārrunātas sadarbības iespējas bibliotēkas ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” veidošanā.

Vēstniece Ilze Rūse apliecināja, ka W.F.Häcker izdevniecības vēsturiskās liecības vēlreiz spilgti apliecina ciešās saiknes starp Latviju un Nīderlandi kultūras un uzņēmējdarbības jomā vairāku gadsimtu garumā.

Dž. Hakers iepazīstināja vēstniecības darbiniekus un LNB pārstāvi ar vēsturiskajiem materiāliem, kas saglabājušies kopš 1859. gada, kad Rīgā Palasta ielā tika atvērts pirmaisizdevniecības W.F.Häcker grāmatveikals, kurā grāmatas bija tikai latviešu valodā. Sarunas laikā tika pārrunātas iespējas izrādīt Latvijā plašākai sabiedrībai Hakeru ģimenes saglabātos 19. un 20. gs. oriģinālus – drukas darbus, grāmatas, fotogrāfijas un dokumentus, iekļaujot ekspozīciju LNB organizētajā izstādē “Grāmata Latvijā”, kuru Rīgā atklās 29. augustā.

LNB pārstāve atzinīgi novērtēja senos materiālus, kas būtu vērtīgs papildinājums LNB ekspozīcijai, un pateicās Dž. Hakeram par izrādīto interesi, sadarboties ar Latviju, uzaicinot personīgi piedalīties ekspozīcijas atklāšanā LNB izstādē “Grāmata Latvijā”.

Džo Hakers šobrīd raksta grāmatu, kas būs stāsts par dzimtu vairākās paaudzēs, un 2017. gadā to plānots izdot nīderlandiešu valodā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā