Vēstniecībā Nīderlandē atklāj izstādi par Latvijas–Nīderlandes vēsturiskajām saiknēm

11.04.2016. 17:19

9. aprīlī Hāgā Latvijas vēstniecībā tika atklāta izstāde “Astoņi gadu simti Latvijas–Nīderlandes attiecībās”, ko vēstniecība veidojusi sadarbībā ar Rundāles pili. Ar izstādes eksponātiem – portretiem, karšu, ciltskoku un ģerboņu kopijām – klātesošosiepazīstināja Rundāles pils direktors Imants Lancmanis. Līdz ar šo pasākumu tika uzsākta gatavošanās Latvijas valsts 100. gadskārtai, atklājot maz zināmus faktus par Nīderlandes–Latvijas aktīvajām tirdzniecības un kultūrvēsturiskajām saitēm 17. gadsimtā.

Uzrunājot ap 40 klātesošos latviešu diasporas pārstāvjus no Nīderlandes un Beļģijas, Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse teica: “Latvijas neatkarības pasludināšana 1918. gadā notika kā secīgs rezultāts aktīvām starptautiskajām saitēm, kas veidotas vairāku gadsimtu garumā. Šajā ziņā Kurzemes hercogistes un Nīderlandes divpusējo attiecību liecības ir izcils piemērs.”

Rundāles pils direktors I. Lancmanis atgādināja par spilgtu periodu Latvijas vēsturē – Kurzemeshercoga Jēkaba dinastiju, kas vairākās paaudzēs izveidoja ciešas diplomātiskās un ekonomiskās saites ar Nīderlandi un tās karaļnamu. “Kurzemes hercoga Jēkaba izpratnē Holande bija piemērs, kā valsts var būt varena un bagāta, nebūdama liela,” tā Imants Lancmanis.

Izstāde sagatavota kā ceļojoša ekspozīcija, un līdz 2018. gadam – Latvijas 100. gadadienas svinībām – to plānots izrādīt dažādos Nīderlandes reģionos.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā