Vēstniece Nīderlandē diskusijā Leidenes Universitātē uzsver Eiropas asociācijas procesa reformējošo nozīmi

31.03.2016. 17:53

30. martā Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse piedalījās Leidenes Universitātes Baltijas studentu biedrības rīkotā paneļdiskusijā par Eiropas Savienības (ES) asociācijas līgumiem un to ietekmi uz Ukrainu, ievērojot Baltijas valstu iestāšanās procesa pieredzi ES. Diskusiju Baltijas studentu biedrības organizēja sadarbībā ar Starptautiskā miera un drošības studiju studentu institūtu Nīderlandē (JASON Institute).

Vēstniece informēja par Latvijas iestāšanās procesa pieredzi ES un tā nozīmi Latvijas valsts demokrātisko institūciju, likuma varas stiprināšanā un ekonomikas reformu veicināšanā. I. Rūse uzsvēra, ka atšķirībā no daudzām citām asociācijas procesa valstīm, Latvijas gadījumā iestāšanās procesa mērķis bija Latvijas integrācija ES un pilntiesīga dalība.

Sarunā piedalījās arī žurnālists Vilmers Heks (Wilmer Heck), kurš šobrīd ir Nīderlandes laikraksta “NRC” korespondents ES, kā arī  konsultāciju kompānijas “Pantheon”, kas specializējas starptautisko attiecību un militāro stratēģiju jautājumos, dibinātājs Džons Džeikobs (John G.L.J Jacobs). Runājot par noslēgto ES un Ukrainas asociācijas līgumu, V. Henks norādīja uz tā atšķirībām ar līdzšinējiem ES noslēgtajiem asociācijas līgumiem, vēršot uzmanību, ka minētais asociācijas līgums nav par Ukrainas dalības perspektīvu ES. Asociācijas līgums paredz ciešāku politisko un ekonomisko sadarbību starp Ukrainu un ES. Izvērtējot līguma ietekmi uz Nīderlandes un ES drošības aspektiem, Dž. Džeikobs savukārt uzsvēra, ka negatīvs referenduma Nīderlandē iznākums neveicinās Eiropas vienotību, izveidojot pateicīgu augsni Krievijas turpmākai agresīvai rīcībai.

Diskusija notika nedēļu pirms 6. aprīlī Nīderlandē plānotā konsultatīvā referenduma par 2014. gada 27. jūnijā parakstīto ES un Ukrainas Asociācijas līgumu. Kopš 2016. gada 1. janvāra pagaidu piemērošana tiek īstenota attiecībā uz Ukrainas un ES Asociācijas līguma daļu par padziļinātu un visaptverošu brīvās tirdzniecības zonu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā