Reģionālajā vizītē Ziemeļnīderlandē vēstniece Ilze Rūse un LIAA pārstāve Egita Aizsilniece-Ibema pārrunā sadarbības iespējas

11.03.2016. 16:35

9. un 10. martā Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse un Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības Nīderlandē vadītāja Egita Aizsilniece-Ibema uzturējās reģionālajā vizītē divās provincēs Nīderlandes Ziemeļos – Drentē(Drenthe)un Groningenā(Groningen), lai veicinātu kultūras un ekonomikas saites starp Latviju un Ziemeļnīderlandes provincēm. Vēstniecības delegācija kopā ar Latvijas goda konsulu Jākobu Emmelkampu (Jacob Emmelkamp) tikās ar Drentes provinces politiķiem, Groningenas pilsētas mēru un Loppersumas (Loppersum) pašvaldības vadību.

Tiekoties ar Groningenas pilsētas mēru Pīteru den Outsenu (Peter den Outsen), vēstniece uzsvēra iespējas sadarbībai kultūrā, it īpaši, gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, ieceri attīstīt universitāšu sadarbību starp Groningenas un Latvijas augstskolām. Tāpat tika pārrunāti ekonomiskās sadarbības piedāvājumi būvniecībā, bioenerģētikā, inovatīvajās tehnoloģijās un ostu sadarbībā. 

Ziemeļnīderlandes reģiona ekonomiskās specializācija enerģētikas, veselīga dzīvesveida un nodarbinātības jomās, kā arī pieprasījums mājokļu celtniecībā paver labas iespējas Latvijas uzņēmumiem reģionā attīstīt konkrētus projekus. Iepazīšanās vizītes turpinājumā varētu sekot Groningenasuzņēmēju brauciens uz Latviju, lai noskaidrotu Latvijas biomasas ražotāju piesaisti Nīderlandes enerģētikas uzņēmumiem. LIAA pārstāve iepazīstināja pašvaldību pārstāvjus un ekonomiskās sadarbības koordinatorus ar piedāvājumiem Latvijas koka moduļu māju būvniecībā vidēju cenu un studentu mītņu segmentā. Sarunu partneri izrādīja interesi par Latvijas koka karkasa moduļu māju būvniecības piedāvājumu, un LIAA strādās tālāk uzņēmēju partnerību veidošanā.

Latvijas sadarbībai ar Ziemeļnīderlandes provincēm ir labas iestrādes, kas aizsāktas iepriekšējo vēstnieku kadences laikā, tai skaitā sadarbībā ar Fendamas muzeju (Veenkoloniaal Museum Vendaam), kurā izveidota Rīgas istaba ar liecībām par Hanzas perioda divpusējām tirdzniecības saitēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā