Vēstniece Nīderlandē pārrunā Latvijas sadarbības iespējas Eiropas Kosmosa izpētes un tehnoloģiju centrā

25.02.2016. 17:26

24. februārī Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse iepazīšanās vizītē apmeklēja Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) Eiropas Kosmosa izpētes un tehnoloģiju centru (European Space Research and Technology Centre,  ESTEC), kas izvietots Nordvijkas (Noordwijk) pilsētā Nīderlandē. Iepazīšanās vizītē notika vēstnieces tikšanās ar centra vadītāju Franko Ongaro (Franco Ongaro), kurš iepazīstināja ar centra darbu un uzdevumiem. Sarunas laikā tika uzrunāts jautājums par Latvijas iespējām sadarbībā ar ESTEC, piemēram, iespējas Latvijas uzņēmumiem, zinātniskajiem institūtiem un universitātēm iesaistīties projektos, tādējādi visefektīvākā veidā izmantojot EKA kā sadarbības platformu.Tāpat vēstniece apmeklēja Eiropas Kosmosa izpētes un tehnoloģiju centra Testu centru un Erasmus centru, un iepazinās ar centrā strādājošajiem latviešiem. Tika pārrunātas iespējas organizēt Latvijas pārstāvju vizīti, lai pēc iespējas pilnvērtīgāk sagatavotos EKA dalībvalsts statusam.

2013. gada 15. martā tika noslēgts Eiropas Sadarbības valsts līgums starp Eiropas Kosmosa aģentūru un Latvijas Republikas valdību. Līgums ir pamats, lai veicinātu un attīstītu ar kosmosa jomu saistītu tehnoloģiju, pielietojumu, zinātnes un komercdarbības attīstībai. Tas ir arī viens no soļiem, lai tuvāko gadu laikā Latvija varētu pievienoties EKA konvencijai kā pilntiesīga EKA dalībvalsts.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā