Hāgā apvienotā Beniluksa latviešu diasporas kora izpildījumā izskan Lūcijas Garūtas kantāte “Dievs Tava zeme deg”

01.02.2016. 13:45

31. janvārī par godu Latvijas starptautiskās atzīšanas 95. gadadienai Svētā Jēkaba baznīcā Hāgā izskanēja Lūcijas Garūtas kantāte “Dievs Tava zeme deg”, kurā piedalījās tenors Ingus Pētersons, baritons Aleksandrs Poļakovs, ērģelnieks Aivars Kalējs un apvienotais Beļģijas, Nīderlandes un Luksemburgas latviešu koris diriģentes Vitas Timermanes-Mooras vadībā.

Koncerta atklāšanā vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse uzsvēra, ka “Latvijas de iure 95. gadadienas atzīmēšana Hāgā ir īpaša, jo Hāga tiek dēvēta par “pasaules juridisko galvaspilsētu”. Kantāte “Dievs Tava zeme deg”ar Andreja Eglīša vārdiem,kas pirmo reizi izskanēja 1944. gadā, dziļi un patiesi uzrunā tautu tiekšanos pēc miera un tiesiskuma, kas arī šobrīd vieno Eiropas tautas,” teica vēstniece.

Koncertā apvienojās ap piecdesmit latviešu dziedātāju no koriem “Ziemeļjūra” (Nīderlande), “Ugunis” (Beļģija) un “Meluzīna” (Luksemburga).

Projektu īstenoja Latviešu mākslas un kultūras centrs Nīderlandē sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Hāgā, un tas tika realizēts ar Ārlietu ministrijas finanšu atbalstu diasporas veicināšanai.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā