Vēstniecība Nīderlandē organizē Izglītības ministrijas delegācijas vizīti Nīderlandē divpusējās sadarbības jomā

26.01.2016. 18:47

26. janvārī Nīderlandes prezidentūras neformālās Konkurētspējas padomes ietvaros vēstniecība Nīderlandē organizēja Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāres Līgas Lejiņas un valsts sekretāra vietnieces – Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju centra direktores Agritas Kiopas vizīti Hāgā. Amatpersonas apmeklēja vēstniecību un piedalījās neformālā sanāksmē ar Latvijas goda konsulu Nīderlandē Nikolāsu Šoltenu (Nicolaas Scholtens) un kompānijas miniPower pārstāvi Martēnu fon Vinnigu (Maarten von Winning), pārunājot pieredzi par Nīderlandes ilgtspējīgas enerģijas ražošanas politiku un iespējām sadarboties viedās tehnoloģijas jomā.

Vizītes ietvaros vēstniecība organizēja divpusējās konsultācijas ar Joint institute for VLBI in Europe direktoru radioastronomijas jomā Haubu fan Langefeldu (Huib van Langevelde) un nozares profesoriem - Leonīdu Gurvitu (Leonid Gurvits), Ronaldu Starku (Ronald Stark) un Arnoldu fan Ardennu (Arnold van Ardenne) par sadarbību ar Ventspils starptautisko radioastronomijas centru. Puses apmainījās ar abu valstu līdzšinējo pieredzi kosmosa izpētes jomā, kā arī pārrunāja nākotnes sadarbības projektus gan profesionālā, gan akadēmiskā līmenī. Nīderlandes puse uzaicināja vēstnieci Ilzi Rūsi apmeklēt Nīderlandes pētniecības centru Joint institute for VLBI in Europe, reģionālās vizītes laikā Ziemeļnīderlandē, lai turpinātu konkrētās konsultācijās apspriestās iniciatīvas.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā