Latvijas grupa “Carnival Youth” iegūst balvu starptautiskajā mūzikas festivālā Nīderlandē European Border Breakers Awards

14.01.2016. 14:39

13. janvārī Groningenā, Nīderlandē, norisinājās European Border Breakers Awards (EBBA) festivāls, kurā Eiropas Komisijas pirmais viceprezidents Franss Timmermanss pasniedza prestižo balvu latviešu grupai “Carnival youth”. Pasniegšanas ceremonijā piedalījās Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse, LIAA pārstāve Nīderlandē Egita Aizsilniece–Ibema un Latvijas goda konsuls Groningenā Jakobs Emelkamps (Jacob Emmelkamp).

Festivāla četru dienu programmā, kas ietver 175 diskusiju paneļus par radošajām industrijām Eiropā, piedalījās arī pārstāvji no Latvijas – "Live Riga" mārketinga projektu vadītāja Ieva Lasmane, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības starptautisko datu apstrādes speciālists Raitis Zgirskis un grupas "Carnival Youth" menedžere Guna Zučika.

EBBA, kas šogad norisinās 30. gadu pēc kārtas, ir panākt jauno Eiropas roka, popa un dejas mūziķu starptautisku atpazīstamību. Balvu izveidoja Eiropas Savienības Creative Europe programma, tās pasniegšanas ceremonijā vēlas izcelt desmit Eiropas jaunos talantus.

“Carnival Youth” ir pirmā latviešu grupa, kas ieguvusi nomināciju 10 labāko Eiropas grupu starpā.  Turklāt šogad tā ieguva arī skatītāju augstāko atzinību Eiropā (Public choice award). 

Festivāla iepriekšējo uzvarētāju sarakstā ir tādi starptautiski atzīti mākslinieki kā Adele, Milky Chance, Stromae, Lykke Li, Tokio Hotel, Disclosure, Afrojack un daudzi citi.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā