Latvijas vēstniecība Nīderlandē sveic nīderlandieti Margrietu Lestradēnu ar “Latvijas lepnuma” balvas iegūšanu

29.12.2015. 17:32

26. decembrī “Latvijas lepnuma” nominācijā No sirds uz sirdi balvu ieguva nīderlandiete Margrieta Lestradēna (Margriet Lestraden), kura, dzīvodama Latvijā, Zaubē, izveidojusi centru veco un vientuļo iedzīvotāju aprūpei. Šī ir pirmā reize, kad “Latvijas lepnuma” balva tiek piešķirta ārzemniekam.

Nīderlandes muzeju speciāliste Margrieta Lestradēna pirmo reizi ieradās Latvijā 1992. gadā, lai konsultētu par muzeju nozares attīstību un modernizēšanu. 1998. gadā viņa iegādājās bijušās V. Purvīša “Vecjaužu” mājas, kurās šobrīd ir izveidots māksliniekam veltīts muzejs. Saimniekojot Vecjaužos, Margrieta Lestradēna attīstīja arī citus projektus, piemēram, nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām un projektu vecu ļaužu aprūpei. 

Kopš 2007. gada M. Lestradēna sadarbībā ar Nīderlandes fondu “Sabiedrība ar dvēseli” realizē projektu “Pasniedz roku”, sniedzot atbalstu vientuļiem vecāka gadu gājuma cilvēkiem. Latvijā adīti 700 cimdu pāri Nīderlandes ziedojumu akcijā pārtapuši par palīdzības centru Zaubē, kurā veci vientuļi cilvēki var saņemt nepieciešamo praktisko un sociālo palīdzību.

Latvijas vēstniecība Nīderlandē sirsnīgi apsveic Margrietu Lestradēnu par pašaizliedzīgu un nesavtīgu atbalstu Latvijai profesionālā un cilvēciskā jomā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā