Kora “Ziemeļjūra” Ziemassvētku labdarības koncerts Hāgā

15.12.2015. 14:45

14. decembrī Hāgā, Mūsu Glābēja baznīcā (Church of Our Savior), norisinājās latviešu kora Nīderlandē “Ziemeļjūra” Ziemassvētku labdarības koncerts.

Pasākuma dalībniekus uzrunāja vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse, uzsverot kultūras nozīmi Latvijas atpazīstamībā.  Vēstniece norādīja, ka dziedāšanas tradīcija pulcina latviešus dažādās gadskārtās Latvijā un ārpus tās robežām. Mūzikai ir spēja uzrunāt tautas vienā valodā, ko īpaši izjūtam Ziemassvētkos, kas ir ziedošanas laiks.

Kopā ar solisti Karīnu Kaminsku koris “Ziemeļjūra” diriģentes Annas Fogelmanes vadībā atskaņoja Ziemassvētku dziesmas dažādu tautu valodās. Koncertā piedalījās arī  viņas vadītā bērnu folkloras kopa “Stārķīši”, izpildot latviešu tautas dziesmas. Koncertā ziedotie līdzekļi tiks novirzīti labdarībai.

Kopš 2009. gada latviešu jauktais koris "Ziemeļjūra" apvieno Nīderlandē dzīvojošos un dziedošos latviešus. Divas reizes nedēļā dziedātāji sanāk kopā, lai gatavotos lielākiem un mazākiem koncertiem gan Nīderlandē, gan ārpus tās. 2013. gadā koris piedalījās XXV Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos, savukārt 2015. gada jūnijā – Eiropas latviešu dziesmu un deju dienās Briselē, Beļģijā, kas notika Latvijas prezidentūras ES laikā. Šī gada 18. novembra svinībās koris uzstājās vēstniecībā Nīderlandē. Tāpat tas aktīvi piedalās Baltijas biedrības pasākumos, Ziemassvētku un sadraudzības koncertos.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā