Latvijas, Ukrainas, Vācijas kopražojuma filmu ar panākumiem izrāda starptautiskā dokumentālo filmu festivālā

23.11.2015. 15:25

21. novembrī Starptautiskajā Amsterdamas dokumentālo filmu festivālā (International Documentary Film Festival Amsterdam, IDFA) notika dokumentālās filmas "Ukrainas šerifi" pasaules pirmizrāde, kurā tiek izrādītas 3000 iesūtītās dokumentālās filmas.

Latvijas, Vācijas un Ukrainas kopražojums "Ukrainas šerifi" ir viena no 250 filmām, kas izvirzīta vērtēšanai un ir viena no 10 vislabāk novērtētajām filmām. Par to atzinīgi izteikušies vairāki kino kritiķi – to filmu izlases programmai ir izcēlusi festivāla direktore Alija Derks (Ally Derks), kā arī speciālai festivāla programmai izvēlējies politologs Benjamins Barbers (Benjamin Barber).

Filma ir atklāts un cilvēcisks stāsts par izmaiņām kādā Dienvidukrainas ciematā, ko spēj radīt aktīvu cilvēku iesaiste vietējā pašpārvaldē. Līdzās ikdienas dzīvei filmas autori netiešā veidā ataino politisko notikumu fonu.

Pēc filmas pirmizrādes festivālā Latvijas vēstniecība Nīderlandē organizēja pieņemšanu, atzīmējot Latvijas autoru nozīmīgo sniegumu, sadarbojoties ar Ukrainas un Vācijas radošo grupu.

Starptautiskais Amsterdamas dokumentālo filmu festivāls ilgs līdz 29. novembrim.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā