Hāgā pārrunā diasporas aktualitātes

12.10.2015. 18:46

10. oktobrī vēstniecībā Hāgā notika Latviešu organizāciju pārstāvjiem Nīderlandē organizēts pasākums, kura laikā Ārlietu ministrijas (ĀM) speciālo uzdevumu vēstnieks Pēteris Kārlis Elferts informēja par ĀM aktivitātēm un jaunumiem diasporas jomā.

Vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse savukārt mudināja pārrunāt jau esošās diasporas platformas un veidot jaunas. Tāpat vēstniece uzsvēra Latvijas diasporas nozīmi gaidāmās Latvijas simtgades atzīmēšanā Nīderlandē.

Īpašo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos uzsvēra studentu remigrācijas veicināšanu darbam ar Latvijas uzņēmumiem. Tāpat P. K. Elferts aicināja izmantot modernās saziņas iespējas un informēja par atbalsta instrumentiem projektu īstenošanai, kā arī interneta portāliem informācijas iegūšanai un izplatīšanai. Atbildot uz jautājumiem par studentu organizācijas dibināšanu Nīderlandē, viņš īpaši uzsvēra tās lomu studentu remigrācijas veicināšanā, sazinoties ar Latvijas uzņēmumiem darba piedāvāšanā studiju beidzējiem.

Tikšanās dalībnieki bija vienisprātis, ka pieaug diasporas iesaiste pasākumos Latvijā – arvien vairāk ārzemēs dzīvojošo latviešu piedalās Dziesmu svētkos un folkloras festivālā “Baltica”. Ļoti veiksmīgi ir bijuši arī šī gada Eiropas Latviešu kultūras svētki Briselē. Latviešu bērniem ik gadu tiek rīkotas vairākas vasaras nometnes. Kā nozīmīga tika uzsvērta komunikācijas nozīme ārzemēs dzīvojošo latviešu vidū. Vienlaikus sarunās tika uzsvērts, ka būtiski latviešu organizācijas izmantot mītnes zemes iepazīstināšanai ar Latvijas kultūru un tūrisma iespējām, tai skaitā piedaloties projektā ,,Latvijas pēdas pasaulē’’.

Klātesošie pauda ieinteresētību šāda veida tikšanos vēstniecībā rīkot reizi gadā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā