Vēstniece Ilze Rūse dalās pieredzē par Latvijas prezidentūras veikumu

30.09.2015. 18:42

29. septembrī Hāgā vēstniece Ilze Rūse Asser institūtā (Asser Institute) uzstājās ar priekšlasījumu “Latvijas ārējo attiecību pieredze prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā” un piedalījās viedokļu apmaiņā. Diskusiju vadīja Asser institūta ES tiesību departamenta vecākais pētnieks Luka Pantaleo (Luca Pantaleo). Latvijas prezidentūras veikumu izvērtēja Ģentes universitātes Eiropas studiju centra pētnieks Bruno Fandekasteile (Bruno Vandecasteele), kurš specializējas ES ārējās politikas, ES Padomes prezidentūru un ES Austrumu partnerības jautājumos.

Uzrunā vēstniece raksturoja Latvijas prezidentūras ES Padomē veikumu, stiprinot drošību ārpus ES robežām. Latvijas prezidentūra ir pārliecinoši iezīmējusi Eiropas kaimiņu politikas, it īpaši ES austrumu kaimiņu politikas nepārtrauktību un dažādoto pieeju. Diskusijā tika pārrunāts aizvadītās prezidentūras panāktais tirdzniecības politikas, attīstības sadarbības un ES paplašināšanās jomā. Klausītājus interesēja arī prezidentūras sadarbība ar Eiropas Parlamentu.

Gūstot plašu atpazīstamību ES un arī citviet pasaulē, Latvija viennozīmīgi pierādīja pretējo dažu pētnieku teorijām, ka mazu valstu prezidentūras ir mazāk efektīvas, uzsvēra B. Fandekasteile, atzinīgi vērtējot Latvijas prezidentūru ES Padomē.

Pasākumā piedalījās vēstnieki, vēstniecību un starptautisko organizāciju pārstāvji, mācībspēki, studenti un Nīderlandē dzīvojošie latvieši.

Asser institūts ir dibināts 1994. gadā, un tā mērķis ir nodrošināt pētniecību un izglītību starptautisko un Eiropas tiesību jomās. Institūts ir bezpeļņas organizācija, kas lielākoties saņem atbalstu no Nīderlandes Izglītības, kultūras un zinātnes ministrijas, un ir Amsterdamas universitātes pakļautībā.

Semināra organizēšana par aizvadītās ES prezidentūras sasniegto Asser institūtā Hāgā ir kļuvusi par tradīciju.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā