Vēstniece Ilze Rūse iesniedz akreditācijas vēstuli Nīderlandes karalim

09.09.2015. 18:13

9. septembrī Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse iesniedza akreditācijas vēstuli Viņa Majestātei Nīderlandes karalim Vilemam Aleksandram (Willem-Alexander).

Sarunā ar vēstnieci karalis uzsvēra Latvijas un Nīderlandes ciešās divpusējās attiecības, labo sadarbību starptautiskajās organizācijās, kā arī izteica atzinību par Latvijas veiksmīgi īstenoto prezidentūru ES Padomē. Vēstniece pauda apņēmību turpināt līdzšinējās iestrādes, veicinot abu valstu politisko un ekonomisko attiecību tālāku attīstību un savstarpējo vizīšu apmaiņu, kā arī sekmēt sadarbību ES jautājumos, lai nodrošinātu pēctecību, Nīderlandei uzņemoties prezidentūras ES Padomē pienākumus 2016. gada pirmajā pusē. Vēstniece pateicās par Nīderlandes sniegto atbalstu, veicot gaisa telpas patrulēšanu Baltijas valstīs, un uzsvēra Baltijas un Beniluksa reģiona sadarbības potenciālu. Reģionus saista astoņus gadsimtus ilgas vēsturiskas saites, kas izpaužas kultūras un arhitektūras jomā, kā arī kopīgā izpratnē par Eiropas vērtībām. Tika pārrunātas arī šī brīža politiskās aktualitātes un drošības izaicinājumi.

I. Rūse Latvijas Ārlietu ministrijā strādā kopš 1996. gada, ir ieņēmusi dažādus amatus, bijusi Eiropas departamenta direktore. 2011. gadā Zalcburgas Universitātē viņa ir ieguvusi doktora grādu Eiropas politikā. Kopš tā laika darbojusies arī akadēmiskajā jomā kā Rīgas Juridiskās augstskolas asociētā profesore.

I. Rūse ir septītā vēstniece Nīderlandes Karalistē, kopš Latvijas Republikas neatkarības atgūšanas. No 1993. gada Latvijas vēstnieki Nīderlandē ir bijuši: Juris Kanels, Imants Lieģis, Kārlis Eihenbaums, Baiba Braže, Sanita Pavļuta-Deslandes un Māris Klišāns.

 

 

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā