Latvijas vēstniece Ilze Rūse tiek akreditēta Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijā

02.09.2015. 10:43

1. septembrī  vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse iesniedza akreditācijas vēstuli Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas (ĶIAO) ģenerāldirektoram Ahmetam Izimdži (Ahmet Üzümcü). Tikšanās laikā amatpersonas apsprieda ĶIAO aktualitātes ķīmisko ieroču iznīcināšanas jomā, kā arī Organizācijas nākotnes izaicinājumus. Vēstniece uzsvēra, ka Latvija pēc ievēlēšanas Organizācijas Izpildu padomē turpinās sniegt savu ieguldījumu tās mērķu īstenošanā, kā arī personīgi kā Izpildu padomes priekšsēdētāja vietniece sekmēs padomes efektīvu un mērķtiecīgu darbību.

Ķīmisko ieroču konvencija tika pieņemta 1993. gadā, un Latvijā tā stājās spēkā 1997. gadā. Konvencija ir vienīgais globālais instruments, kas aizliedz ķīmisko ieroču attīstīšanu, ražošanu, uzkrāšanu, transportēšanu un izmantošanu, kā arī nosaka stingru pārbaužu mehānismu. Organizācija konvencijas dalībvalstīs uzrauga ķīmisko ieroču iznīcināšanu, inspekciju laikā pārbauda, vai bīstamās ķīmiskās vielas tiek izmantotas vienīgi miermīlīgiem mērķiem, kā arī veicina ķīmisko vielu starptautisku izmantošanu civilām vajadzībām.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā