Latvijas vēstniecība Nīderlandē rīko ES dalībvalstu semināru par starptautisko tiesu jautājumiem

24.06.2015. 11:32

Hāgā, 22. jūnijā Latvijas vēstniecība Nīderlandē sadarbībā ar Itālijas vēstniecību Nīderlandē rīkoja Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu neformālu viedokļu apmaiņu par starptautisko tiesu jurisdikcijā esošiem jautājumiem.

Seminārā uzstājās ANO Mehānisma starptautiskajiem tribunāliem prezidents tiesnesis Teodors Merons (Theidor Meron), Starptautiskās tiesas Juridiskā departamenta direktors Žans Pjērs Isels (Jean-Pierre Issele), Speciālā Libānas tribunāla prezidente tiesnese Ivana Hrdličkova (Ivana Hrdličkova), kā arī tika apspriesti Starptautiskās krimināltiesas aktuālie jautājumi.

Diskusijas dalībnieki apmainījās viedokļiem par vairākiem aktuāliem starptautisko tiesu jautājumiem, tai skaitā, apsprieda iespējamos veidus, kā uzlabot starptautisko tiesu organizatorisko uzbūvi, tiesnešu darbu un budžeta plānošanu.

Latvijas vēstnieks Nīderlandē Māris Klišāns, atklājot semināru, atzīmēja, ka šāda veida pasākums Hāgā nav noticis kopš Beļģijas prezidentūras 2010.gadā. Savukārt semināra moderators Itālijas vēstniecības Nīderlandē padomnieks, tiesnesis Roberto Bellelli (Roberto Bellelli) apsveica Latvijas prezidentūras ES Padomē iniciatīvu un izteica cerību, ka turpmākās ES prezidentūras Hāgā to turpinās.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā