Klausītājus Hāgā priecē trīs valstu mūziķu ansamblis „Trio Colorato”

19.06.2015. 11:19

18. jūnijā Latvijas vēstniecība Nīderlandē Mūsu glābēja baznīcā (Church of our Saviour) Hāgā organizēja  koncertu Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas laikā. Koncertā, kas ir prezidentūru trio – Itālijas, Latvijas un Luksemburgas – vēstniecību kopīgs pasākums, muzicēja  ansamblis „Trio Colorato” (Krāšņais trio), kurš izpildīja vairākus klasiskās,  kā arī  trīs valstu nacionālās mūzikas skaņdarbus.

Koncertu  atklāja  Latvijas vēstnieks Nīderlandē Māris Klišāns, kurš savā uzrunā īsi atskatījās uz Latvijas prezidentūras laikā paveikto un  uzsvēra publiskās diplomātijas nozīmīgumu, kā priekšzīmīgu piemēru minot šo koncertu,  kur kopā muzicē trīs talantīgi mūziķi no dažādām valstīm.

Ansamblis “Trio Colorato” apvieno mūziķus no Latvijas, Luksemburgas un Itālijas - Agnese Nikolavska un luksemburdzietis Karlo Jans (Carlo Jans) spēlē flautu, savukārt itālietis Stefans Džiampelegrini (Stephane Giampellegrini) čellu. Ansamblis izpilda akadēmisko mūziku un kopā uzstājas  kopš 2009. gada. „Trio Colorato” ir muzicējis  Latvijā, Luksemburgā, Grieķijā un ASV dažādos koncertos un festivālos. Visi ansambļa dalībnieki pašlaik dzīvo un strādā Luksemburgā.

Svinīgo pasākumu apmeklēja apmēram 200 interesentu, to skaitā karaļnama pārstāvji,  Nīderlandē akreditēto vēstniecību diplomāti, pārstāvniecību un starptautisko organizāciju Hāgā darbinieki, biznesa un kultūras, kā arī  latviešu diasporas pārstāvji Nīderlandē.

Pēc koncerta vakara saviesīgajā daļā klausītājiem bija iespēja tikties ar mūziķiem un nobaudīt visu trīs valstu vēstniecību sagādātos atspirdzinājumus un saldumus.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā