ES vēstnieki Hāgā pārrunā aktualitātes ar Nīderlandes ārlietu ministru

09.06.2015. 10:37

8. jūnijā Latvijas vēstnieks Nīderlandē Māris Klišāns rīkoja Eiropas Savienības dalībvalstu vēstnieku tikšanos ar Nīderlandes ārlietu ministru Bertu Kūndersu (Bert Koenders). Atklājot pasākumu, vēstnieks atskatījās uz Latvijas kā prezidējošās valsts paveikto piecos mēnešos, kā arī atgādināja klātesošajiem pašreizējās ES dienaskārtības aktualitātes un izaicinājumus, un informēja par tuvākajām nozaru ministru padomēm. 

Ministrs B. Kūnderss savā uzrunā izteica pateicību Latvijai par tās sekmīgu prezidentūras vadīšanu, īpaši norādot uz Latvijas vēstniecības Nīderlandē ieguldījumu. Viņš sniedza ieskatu tādos ES jautājumos kā nesen notikušais Rīgas Austrumu partnerības samits, Ukrainas situācijas attīstība, attiecības ar Krieviju, migrācijas un bēgļu jautājumi. Ministrs iezīmēja arī Nīderlandes prezidentūras ES Padomē prioritātes, kā arī informēja par pagājušās nedēļas nogalē notikušo tikšanos ar Krievijas kolēģi Sergeju Lavrovu Maskavā.  Ārlietu ministrs uzsvēra, ka visām ES valstīm ir ļoti būtiski sadarboties un turpināt iepriekšējo ES prezidentūru aizsākto visās iespējamajās jomās.

Amatpersonas uzrunai sekoja jautājumu un atbilžu sesija, kas izvērtās aktīvā diskusijā. Pēc pasākuma vēstniecībā notika pieņemšana, kurā bija iespēja nogaršot Latvijas atspirdzinājumus un uzkodas.

Šis bija viens no Latvijas prezidentūras ES Padomē noslēguma pasākumiem, ko vēstniecība Hāgā organizēja ES pārstāvniecību Hāgā vadītājiem.

Berts Kūnderss ir Darba partijas (Partij van de Arbeid, PvdA) biedrs un Nīderlandes ārlietu ministrs kopš 2014. gada 17. oktobra. Pirms tam viņš bija sadarbības un attīstības ministrs (2007-2010).

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā