Vēstniecībā Hāgā notiek seminārs konsulārajām amatpersonām par bērnu tiesību aizsardzības jautājumiem

13.05.2015. 16:08

12. maijā Latvijas vēstniecībā Hāgā notika seminārs ES dalībvalstu Nīderlandē konsulārajām amatpersonām par bērnu tiesību aizsardzības jautājumiem. Seminārā  uzstājās Latvijas Republikas Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Irēna Kucina un Nīderlandes Tieslietu un drošības  ministrijas juridiskais padomnieks Gūss Kardols (Goos Cardol).

Latvijas pārstāve I. Kucina klātesošos iepazīstināja ar bērnu tiesību aizsardzības sistēmu Latvijā un pēdējo gadu izaicinājumiem Latvijā bērnu tiesību aizsardzības jomā. Nīderlandes Bērnu aprūpes un tiesību aizsardzības padomes juridiskais padomnieks G. Kardols sniedza detalizētu ieskatu Nīderlandes bērnu tiesību aizsardzības sistēmā un izmaiņām bērnu tiesību aizsardzības organizāciju struktūrā, kas veiktas šogad un varētu ietekmēt arī konsulāro amatpersonu darbu Nīderlandē. Klātesošie aktīvi iesaistījās diskusijā par bērnu un ģimenes lietu jautājumiem, akcentējot konsulāro amatpersonu darba sarežģītību augošās ES pilsoņu mobilitātes rezultātā.

Nīderlandes Bērnu aprūpes un tiesību aizsardzības padome darbojas Nīderlandes Tieslietu un drošības ministrijas paspārnē un strādā ar bērnu tiesību aizsardzības jautājumu risināšanu gadījumos, kad rodas bažas par bērna situāciju ģimenē. Padome veic situācijas apstākļu noskaidrošanu un meklē situācijas risinājumus, iesaistot nozares profesionāļus - sociālos darbiniekus, psihologus, mediatorus. Padome ir arī starpnieka institūcija pašvaldībām, kuru teritorijās dzīvo ārvalstnieku ģimenes ar bērniem, un attiecīgo konsulāro pārstāvniecību Nīderlandē.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā