Latvijas vēstnieks Nīderlandē Māris Klišāns apmeklē Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienai veltītu koncertu

06.05.2015. 18:02

5. maijā Latvijas vēstnieks Nīderlandē Māris Klišāns apmeklēja Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pasludināšanas 25. gadadienai (4. maijā) un Nīderlandes atbrīvošanas 70. gadadienai (5. maijā) veltītu koncertu Berkeles un Rodenreisas (Berkel en Rodenrijs) pilsētas baznīcā De Bron. Koncertu rīkoja Nīderlandes labdarības biedrība Hulp Letland (Palīdzība Latvijai) sadarbībā ar Berkeles un Rodenreisas domi.

Uzrunājot klātesošos pasākuma atklāšanā, vēstnieks Māris Klišāns pateicās organizatoriem par pasākuma rīkošanu un nīderlandiešu iepazīstināšanu ar latviešu mūziķiem. Vēstnieks uzsvēra biedrības neizmērojamo un aktīvo atbalstu Latvijas iedzīvotājiem.

Koncertā uzstājās tenors Dainis Skutelis un piecpadsmitgadīgā vijolniece un soprāns Valērija Satibaldijeva no Latvijas, kā arī Nīderlandes Kristīgais vīru koris Arjana Brēkovena (Arjan Breukhoven) vadībā un kristīgais jauktais koris The Credo Singers Bērta Kuisa (Bert Kruis) vadībā. Mūziķi atklāja koncertu ar Nīderlandes un Latvijas himnu atskaņošanu, kam sekoja vairāki klasiskās, kristīgās un modernās mūzikas skaņdarbu izpildījumi. Kopā ar latviešu mūziķiem uz Nīderlandi bija ieradušās arī to ģimenes no Ludzas un Preiļiem.

Šis ir jau otrais Daiņa Skuteļa un Valērijas Satibaldijevas koncerts Nīderlandē.  2. maijā, Zēlandes provinces pilsētā Goes norisinājās koncerts „Zēlande satiek Latviju”, kura ietvaros uzstājās Zēlandes vīru koris, kā arī Latviešu diasporas Nīderlandē koris LVkorisNL. Muzikālo pavadījumu sniedza pianiste Nadia Rutkovska (klavieres) un ērģelnieks Gerards Bins (Gerard Bin). Mākslinieki uzstājās ar latviešu kā arī ar Eiropas kora un solo priekšnesumiem.

Biedrība Hulp Letland ar tās priekšsēdētāju Jopu Fuikinku (Joop Fuijkkink) priekšgalā aktīvi sniedz palīdzību Latvijas iedzīvotājiem kopš 1993. gada. Organizācija nodarbojas gan ar humanitārās, gan individuālas finansiālas palīdzības sniegšanu grūtībās nonākušiem latviešiem. Piemēram, koncerta vijolnieces un soprāna Valērijas Satibaldijevas ģimene ir saņēmusi organizācijas atbalstu kopš 2000. gada. 1997. gadā vijolnieces Valērijas māsa piedzima nedzirdīga, bet, pateicoties Hulp Letland savāktajiem ziedojumiem, meitenei varēja tika nodrošināta nepieciešamā dzirdes implantu operācija un šobdrīd meitene dzird. Ņemot vērā Valērijas lielos muzikālos talantus, organizācija mūziķei arī dāvināja jaunu vijoli.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā