Latvijas vēstniecība Nīderlandē atklāj Rīgas jūgendstilam veltītu izstādi Amsterdamā

20.03.2015. 17:42

19. martā Latvijas vēstniecība Nīderlandē atklāja Eiropas Savienības Padomes prezidentūras ietvaros rīkoto izstādi „Jūgendstils: Rīga”.

Ievērojot Latvijas un Francijas vēstniecību Nīderlandē labo sadarbību, izstāde tika rīkota Franču institūtā Amsterdamā. Pasākumu atklāja Latvijas vēstnieks Nīderlandē Māris Klišāns, sekoja Franču institūta Amsterdamā direktora Lorāna Alberti (Laurent Alberti) un latviešu mākslas zinātnieces un šīs ekspozīcijas kuratores Ramonas Umblijas uzstāšanās. R. Umblija savā uzrunā akcentēja Rīgas jūgendstila unikalitāti, to, cik labi ēkas tiek uzturētas, kā arī aicināja klātesošos apmeklēt Rīgu un pašiem pārliecināties par lieliskajām kultūras un arhitektūras vērtībām Latvijas galvaspilsētā.

Rīgā ir aptuveni 800 jūgendstila ēku, izstādē parādīti attēli no astoņiem spilgtākajiem objektiem-ēkām un to arhitektūras elementiem Alberta, Strēlnieku, Smilšu, Elizabetes un Tērbatas ielās. R. Umblija savā uzrunā klātesošos iepazīstināja ar izstādes konceptu ievērojamā vācu komponista Riharda Vāgnera, kas dzīvoja un strādāja Rīgā no 1837. gada augusta līdz 1839. gada jūlijam, un šajā laikā bija arī Rīgas Vācu teātra ( tag.-Latvijas Nacionālā opera) direktors, gesamtkunstwerk.

Šī koncepta īstenošana panākta, vizualizējot Rīgas jūgendstila ēkas un to fasādes kā operas priekšnesumus: pirmkārt, objekti tiek rādīti naktī, gluži kā skatītājiem vērojot operu, kur tos ieskauj mītu un mistērijas aura, vēlāk objekti ir redzami spožajā Rīgas dienasgaismā, gluži kā vērojot operas aizkulises. Izstāde sagatavota visai oriģinālā veidā: tā sastāv no 8 vertikāliem elementiem ar jūgendstila fotogrāfijām un informāciju par tiem.

Pasākumu apmeklēja diplomātiskā un konsulārā korpusa Nīderlandē pārstāvji no Hāgas un Amsterdamas, vēstniecības sadarbības partneri, Latvijas goda konsuli Nīderlandē, latviešu diaspora Nīderlandē un Franču institūta studenti un mācībspēki.

Amsterdamas Franču Institūts ir franču kultūras centrs Nīderlandē, kas pastāv jau vairāk nekā 70 gadus.  Institūta galvenais mērķis ir popularizēt franču kultūru, laikmetīgo franču mākslu, kā arī popularizēt un mācīt franču valodu.

Izstāde „Jūgendstils: Rīga” būs atvērta apmeklētājiem līdz 21. aprīlim.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā