Vaira Vīķe Freiberga uzstājas Cietušo psiholoģiskās rehabilitācijas seminārā Hāgā

17.03.2015. 18:26

16. martā Hāgas Starptautiskā tiesiskuma institūtā (The Hague Institute of Global Justice) Latvijas prezidentūras Eiropas Padomē laikā norisinājās Latvijas vēstniecības Nīderlandē un Starptautiskās krimināltiesas (SKT) Cietušo trasta fonda (Trust Fund for Victims) rīkotais Cietušo psiholoģiskās rehabilitācijas seminārs. Seminārā tika analizēta un skaidrota cietušo un liecinieku nozīme SKT izskatītajās lietās visā pasaulē, galvenokārt Āfrikā.

Seminārā ar galveno runu uzstājās bijusī Latvijas prezidente un Cietušo trasta fonda valdes locekle Vaira Vīķe-Freiberga, kura runāja par noziegumu un sodu visplašākajā izpratnē, kā arī fonda nozīmi un tā spēju palīdzēt upuriem, cietušajiem un lieciniekiem. Viņas spilgtie un analītiskie piemēri rosināja apmeklētājus domāt par notikumiem pasaulē, kas atstāj psiholoģiskas un fiziskas traumas uz konfliktos iesaistītajiem un cietušajiem.

Seminārā uzstājās arī Spīdzināšanas upuru centra izpilddirektors Kurts Gērings (Curt Goering), Cietušo trasta fonda programmu vadītāja Kristīna Kalla (Kristin Kalla) un SKT Cietušo un liecinieku daļas psiholoģe Ana Mičelsa (An Michels).

Pasākumu apmeklēja apmēram 100 interesentu - diplomāti, valstisko, nevalstisko organizāciju, kā arī cilvēktiesību organizāciju pārstāvji, Nīderlandes augstskolu mācībspēki un studenti.  Pēc uzrunām sekoja diskusija un jautājumu un atbilžu sesija. Klātesošie varēja iepazīties un aprunāties ar SKT darbiniekiem un 11. martā ievēlētajiem sešiem jaunajiem tiesnešiem.

SKT Cietušo trasta fondam ir globāli nozīmīga loma noziedzīgās visatļautības izbeigšanā un taisnīguma stiprināšanā. Minētais fonds sniedz palīdzību SKT jurisdikcijā esošo noziegumu (genocīds, noziegumi pret cilvēci un kara noziegumi) upuriem un viņu ģimenes locekļiem, kā arī administrē SKT nozīmētās reparācijas, izmantojot brīvprātīgos ziedojumus un kriminālprocesā iegūtos līdzekļus.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā