Latvijas vēstniecība Nīderlandē iepazīstina ar Eiropas Savienības Padomes lēmumu „Par atbalsta sniegšanu Ķīmisko ieroču aizliegšanas organizācijas aktivitātēm”

17.03.2015. 18:18

17. martā Latvijas vēstniecība Hāgā, pārstāvot Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē, organizēja tematisku pasākumu Ķīmisko ieroču aizliegšanas organizācijā (ĶIAO), kur iepazīstināja delegācijas ar ES Padomes šī gada 17. februāra lēmumu atbalstīt ĶIAO aktivitātes un projektus. Pasākumu atklāja un vadīja Latvijas pastāvīgais pārstāvis ĶIAO vēstnieks Māris Klišāns.

Eiropas ārējās darbības dienesta nodaļas vadītāja Klāra Ganslande (Clara Ganslandt) informēja par ES atbalstu un piešķirto finansējumu ĶIAO. Finansējums apmēram 2,5 miljonu eiro ir atvēlēts sadarbības programmām, projektiem, izglītības un zinātnes programmām, turklāt organizācijai ir jāpiedalās ar līdzfinansējumu vismaz 15% apmērā. Polijas pastāvīgā pārstāvja vietnieks ĶIAO Simons Bočenskis (Szymon Bocheński) pastāstīja, kā tika sagatavots šis ES Padomes lēmums, koordinējot dokumentu izstrādi starp ES Padomi, ĶIAO Tehnisko sekretariātu un organizācijas dalībvalstīm.

Informāciju par organizācijas esošajām programmām un plānotajām aktivitātēm, kurām tieši varētu tikt piešķirts ES finansējums, bija sagatavojis ĶIAO Starptautiskās sadarbības un palīdzības nodaļas direktors Marks Albons (Mark Albon).

Pasākumu apmeklēja apmēram 60 interesentu no visām reģionālajām grupām. Čīles, Dienvidāfrikas, Kenijas, Slovākijas, Sudānas, Argentīnas un citu valstu pārstāvji izmantoja iespēju uzdot jautājumus un izteikt savus viedokļus par ES Padomes piešķirto finansējumu un tā iespējamo izlietojumu. ES ir lielākais ĶIAO donors.

Ķīmisko ieroču aizliegšanas organizācija (Organization for Prohibition of Chemical Weapons) ir starptautiska organizācija, kas īsteno Ķīmisko ieroču aizlieguma konvenciju. 2013. gadā organizācijai tika piešķirta Nobela Miera prēmija par  ieguldījumu starptautiskā miera un drošības stiprināšanā. Latvija prezidentūras laikā koordinē ES dalībvalstu darbu organizācijā. ĶIAO Izpildpadomē Latvija tika ievēlēta 2014. gada decembrī.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā