Latvijas vēstniecība organizē ES dalībvalstu vēstnieku tikšanos ar Ķīmisko ieroču aizliegšanas organizācijas ģenerāldirektoru

12.03.2015. 18:52

12. martā Hāgā Latvijas vēstniecība organizēja Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vēstnieku – pastāvīgo pārstāvju Ķīmisko Ieroču Aizliegšanas Organizācijā (ĶIAO) darba pusdienas ar ĶIAO ģenerāldirektoru Ahmetu Izimdži (Ahmet Üzümcü). Pasākumu atklāja un vadīja Latvijas pastāvīgais pārstāvis ĶIAO vēstnieks Māris Klišāns.

ĶIAO ģenerāldirektors Ahmets Izimdži (Ahmet Üzümcü) iepazīstināja ES dalībvalstu vēstniekus ar organizācijas aktualitātēm nākamnedēļ notiekošas ĶIAO Izpildu padomes  kārtējās 78. sesijas kontekstā. Ģenerāldirektors akcentēja tādus organizācijai svarīgus tuvākajā nākotnē veicamus  uzdevumus  kā: Sīrijas ķīmisko ieroču iznīcināšanas pabeigšana, Lībijas un Irākas ķīmisko ieroču iznīcināšana, terorisma apkarošana, jaunu valstu piesaistīšana Konvencijai,  kā arī organizācijas reforma un tās budžets. Norisinājās arī domu apmaiņa par nesen publicēto organizācijas Tehniskā sekretariāta sagatavoto dokumentu par ĶIAO nākotnes stratēģiju līdz 2025. gadam.

Latvijas diplomāti Hāgā Eiropas Savienības Padomes prezidentūras laikā vada un koordinē ES dalībvalstu darbu Ķīmisko ieroču aizliegšanas organizācijā. Latvija ir arī ĶIAO Izpildpadomes locekle.

Ahmets Izimdži ir ĶIAO ģenerāldirektors kopš 2010. gada 25. jūlija. Viņš ir Turcijas Ārlietu dienesta karjeras diplomāts, iepriekš ir bijis Turcijas pastāvīgais pārstāvis ANO birojā Ženēvā.

Ķīmisko Ieroču Aizliegšanas Organizācija (Organization for Prohibition of Chemical Weapons) ir starptautiska organizācija, kas īsteno Ķīmisko ieroču aizlieguma konvenciju. 2013. gadā Organizācijai tika piešķirta Nobela Miera prēmija par  ieguldījumu starptautiskā miera un drošības stiprināšanā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā