Eiropola mītnē Hāgā atklāj izstādi „Brīnišķā Latvija”

11.03.2015. 20:11

11. martā Hāgā, Eiropola (Europol) mītnē, tika atklāta Arņa Kalniņa un Jura Kalniņa fotogrāfiju izstāde „Brīnišķā Latvija.”

Klātesošos pasākumā uzrunāja un ar ekspozīciju iepazīstināja vēstnieks Māris Klišāns. Eiropola direktora vietnieks Oldrihs Martinu (Oldřich Martinů) izteica gandarījumu par iespēju sadarboties ar Latvijas vēstniecību Hāgā Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā.

Izstāde dod plašu ieskatu Latvijas dabas ainavā - no makro fotogrāfijas līdz aerofoto, no tradicionālas ainavas fotogrāfijas līdz grafiskiem zemes rakstiem. Izstādē skatāmas ainavas no Latvijas skaistākajām vietām: Zvārtes iežis, Turaida, kā arī fotogrāfijas no Latvijas nacionālajiem parkiem, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta, Eiropā platākā ūdenskrituma - Ventas rumbas. Fotogrāfijās iemūžināta arī Moricsala, Rīgas priede, Ķemeru purvs, Baltijas jūras pludmales, Līgo svinēšana un Krimuldas dievnams. Daudzas no parādītajām vietām ir iekļautas Eiropas Savienības aizsargājamo teritoriju tīklā "Natura 2000”.

Pasākumu apmeklēja apmēram 120 interesentu – Eiropola darbinieki un to dzīvesbiedri, Latvijas pārstāvji ES tiesu varas iestāžu sadarbības institūcijā Eurojust un vēstniecības darbinieki. Izstādes laikā klātesošajiem bija iespēja saņemt bukletus par tūrisma iespējām Latvijā. Pieņemšanas laikā viesi tika cienāti ar Latvijas saldumiem, ko bija sarūpējusi AS „Laima”.

Eiropols dibināts 1992. gada 7. februārī, kad tā izveidošanu apstiprināja Māstrihtas līgums. Eiropola uzdevums ir atbalstīt un stiprināt dalībvalstu kompetento iestāžu savstarpējo sadarbību, novēršot un apkarojot organizēto noziedzību, terorismu un citas smagas noziedzības formas, kas skar divas vai vairākas dalībvalstis. Pašreiz Eiropolā strādā 8 Latvijas pārstāvji.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā