ES vēstnieki Hāgā pārrunā aktualitātes ar Nīderlandes premjerministru

26.02.2015. 18:15

26. februārī vēstnieks Māris Klišāns rīkoja Eiropas Savienības dalībvalstu un kandidātvalstu vēstnieku darba pusdienas, uz kurām kā goda viesis bija aicināts Nīderlandes premjerministrs Marks Rute (Mark Rutte). Atklājot pasākumu, vēstnieks atgādināja klātesošajiem Latvijas prezidentūras prioritātes un akcentēja ES stiprināšanas un eirozonas stabilitātes nepieciešamību.

Savukārt M. Rute savā uzrunā sniedza ieskatu Nīderlandes iekšpolitikā, īpaši uzsverot tuvojošās provinču vēlēšanas, ārpolitikā, drošības politikā, ES jautājumos, kā arī atsaucās uz pēdējā Eirogrupas sanāksmē lemto. Runas laikā premjerministrs uzsvēra, ka visām ES valstīm ir ļoti būtiski sadarboties un turpināt iepriekšējo ES prezidentūru aizsākto visās iespējamajās jomās. Viņš skaidroja arī Nīderlandes nostāju mājokļu, sociālo un izglītības jautājumu risināšanā un jaunu darba vietu izveidošanā, lai mazinātu bezdarbu, īpaši jaunatnes vidū. M. Rute uzsvēra, ka ir būtiski sniegt atbalstu uzņēmējdarbībai, ko Nīderlandes valdība arī dara. Premjerministra runai sekoja jautājumi un komentāri, kas izvērtās aktīvā diskusijā.

Šis ir trešais nozīmīgākais pasākums, ko vēstniecība Hāgā rīko ES vēstniekiem Latvijas prezidentūras laikā.

Marks Rute ir Nīderlandes premjerministrs kopš 2010. gada 14. oktobra un 2012. gadā amatā tika ievēlēts atkārtoti. Neoficiāli viņa veidoto valdību dēvē par Rutte II. Viņš ir  Brīvības un demokrātijas partijas VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie) līderis.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā