Diriģents Mariss Jansons priecē apmeklētājus Latvijas prezidentūras pasākumā Nīderlandē

12.02.2015. 16:21

12. februārī Amsterdamā, prestižajā Karaliskajā Koncertgebau (Royal Concertgebouw) koncertzālē par godu Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē veiksmīgam sākumam notiks koncerts, kurā uzstāsies pasaulslavenais Karaliskais Koncertgebau orķestris (Royal Concertgebouw Orchestra) diriģenta maestro Marisa Jansona vadībā. Koncertā uzstāsies arī vācu soprāns Doroteja Rešmane (Dorothea Röschmann) un tajā skanēs Riharda Štrausa skaņdarbi un Gustava Mālera 4. simfonija.

Latvijas vēstniecība Nīderlandē svinīgo pasākumu organizē sadarbībā ar Koncertgebau orķestri. Uz koncertu aicināti valdības, parlamenta, diplomātiskā korpusa un starptautisko institūciju pārstāvji, biznesa aprindu cilvēki, kā arī vēstniecības sadarbības partneri. Koncerta starpbrīdī vēstnieks Māris Klišāns organizēs nelielu pieņemšanu, kurā lūgtie viesi tiksies ar mūziķiem un Koncertgebau administrācijas pārstāvjiem.

9. februārī Amsterdamā M. Jansons saņēma Lielo mūzikas balvu 2014, kas izcilajam mūziķim tika piešķirta par mūža ieguldījumu un ko svinīgā ceremonijā viņam pasniedza Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde. Maestro apsveica arī vēstnieks Nīderlandē Māris Klišāns, pasniedzot vēstniecības sadarbības partnera - uzņēmuma „Laima”- sarūpēto dāvanu.

M. Jansons ir Karaliskā Koncertgebau orķestra galvenais diriģents kopš 2004. gada. Viņš ir sestais diriģents, kas šo amatu ieņem kopš orķestra dibināšanas 1888. gadā. Pēc koncertiem Amsterdamā maestro ar orķestri dosies atvadu koncertturnejā pa Eiropu, jo ir nolēmis beigt savu karjeru kā orķestra galvenais diriģents. Par izcilo māksliniecisko ieguldījumu Mariss Jansons saņēmis vairākus starptautiskus apbalvojumus: Austrijas valsts apbalvojumu jeb Goda krustu par nopelniem mākslā un zinātnē, Norvēģijas valsts Komandiera Zvaigznes ordeni – augstāko apbalvojumu, kas Norvēģijā tiek piešķirts cittautiešiem, Londonas Karaliskās filharmonijas Gada diriģenta titulu un citus. Diriģentam pasniegts arī augstākais Latvijas valsts apbalvojums – Triju Zvaigžņu ordenis.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā